abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:00 | Komunita

    V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | IT novinky

    Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 17:44 | Zajímavý článek

    Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.

    karkar | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.4. 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    30.4. 09:55 | IT novinky

    Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.4. 09:33 | IT novinky

    Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 08:11 | Nová verze

    Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 497 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 30.4. 11:32
    Rozcestník

    Som nestastny

    1.6.2005 20:42 | Přečteno: 1331× | osobné | poslední úprava: 17.8.2005 07:30

    Teraz opisem svoje sebecke dovody, preco som v strese a preco ma zivot prestava pomali bavit. A bude to bez diakrotiky a zo spustou chyb. Takze to radsej necitajte, pokial ma nechcete pozitivne povzbudit, prosim...

    Cize rano vstanem a serstra (najstarsia zo surodencov) ma zacne kritizovat. Budi ma ona, lebo mna budik nezobudi. Zvecsa mi nadava, lebo vraj by som len spal a nic nerobil. Je histerka, takze je to dobre pocut.

    Idem do skoly. Kde to ide vzdy rovanko pamaly, stale to iste. Absolutne nic mi to nedava to co mi to dava by som zvladol za 3 hodiny. Prestavky su dlhe, spoluziaci zvierata. Pre nich svet nic neznamena, nemaju ziadne ciele, ani rezim. Len by to pilo, drogovalo a j****o.

    Oni pridu po skole domov a nic nerobia, nudiasa, skatka koma. Lenze ja po skole nejdem domov, ale do prace. Ziadny kolega nechce o nejaky metodykach ani pocut. Kazdy robi jak vie, ja niesom v ziadnom tyme, ktory by ma podrzal a ucil. O CVS a tagoch ani nehovorial. Proste to sa commituje, funkcne, nefunkcne, hlavne aby to tam bolo. A branche... "to je naco... nie nechem to vediet". atd.

    No ale zase aby som to neprehnal, vsetci su dobry programatori a nemaju cas na vyskum a samovdelavanie.

    Ok, tak ja mam v praci Linux a snazim sa prispievat do centralnej vedomostnej databzy, ale nikdo moje Bash/Perl skripty nechece a nepouziva, lebo este stale je to pogodlnejsie maualne... to je trochu skoda a klesa mi seba dvovera. Inak vsetkci kolegovia a sef su zhovievavy a podporujuma jak len vedia.

    Moj plat ide na spolocny ucet a ja dostavam priemerne vrackove. hnic viac, nic menej.

    Po fajronde (cca 18:00~20:00) idem domov, cestujem skoro hodnu. Doma ked si chcem sadnut za pocitac, musim urobit nejake domace prace, ktore urobim, ale potom mi zostava uz len par hodin (o 22:00 musim spat).

    Doma mame zapnute dva televizory (I HATE TVVVVVVVV) + starsi brat ma na pocitaci TV kartu, sestrin pocitac je zvacsa obsadeny a zvuk na reprakoch. Ked chcem sukromie a ticho mozem ist tak akurat na balkon. Mladsi brat stale podripuje, aj ked si ho nevsimam... furt len mapodobnuje romov a ma radost, s uvolnovania vetrov. Sestra na necho v kuse krici a mama s toho ide zosaliet.

    Ja so absolutne iny ako moja rodina. Radsej si sadnem k odbornej literature, alebo beletrii, akoby som mal nasavat tie bludy z TV. Na moj OpenSource zivot mam denne cca 2~4 hodiny a nestaci to, lebo to zahrna aj ucenie a hladanie informacii + 20~30 riadkov kodu z coho 10 sa zmeni (agilna fylozofia).

    Stres zo skoly a prace znasobuje domace nepohodlie. Do prace som zacal chodit, lebo som mal vazne obavy o svoju existenciu. Rozmyslal som, ci som uzitocny a ci mam na tomto svete miesto. A bol som na dne. Takto aspon mam pocit, ze kusok mojej snahy niekdo vyuzije a bude si ju vazit. Lenze ked nemozem robit to, co je pre mna najcennejsie, nema to asi zmysel. Vzdy som tuzil po programovani a peniaze su len prostriedok, ako si ho zadovazit. Za penize si kupim jedlo, oblecenie a pocitac. To je vsetko. Chcem len v pokoji programovat.... :(

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.6.2005 20:58 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše rejpnutí
    No ale zase aby som to neprehnal, vsetci su dobry programatori a nemaju cas na vyskum a samovdelavanie.

    Takže to zas tak dobří programátoři asi nebudou, když nemají čas na sebevzdělávání. Myslím, že to je jeden ze základů úspěchu.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    Yin avatar 1.6.2005 21:06 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rejpnutí
    no ved to... (ale nie vsetci to nerobia)
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    1.6.2005 21:15 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Chameleon
    Staň se chameleonem, nebo se s tím nauč žít! Osobně vždy volím druhou možnost, ale ta první má taky něco do sebe. Ovšem zajímalo by mě, co si o tomhle budu myslet ve 30 ;-).
    Math, as Barbie says, is hard.
    Yin avatar 1.6.2005 21:27 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    Nehnevaj sa, lenze ked uz spominas vek... akosi nemas tento udaj uvedeny a trochu to moze ludi miast. Nebolo by lepsie povedat "o 10 rokov"?
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    1.6.2005 21:53 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    Programování je o samovzdělávání, nebýt desítky hodin denně za počítačem a tunou manuálů, tak jsem někde jinde než dnes, také ještě studuji, sice informatiku, ale ve škole tě programovat nenaučí, vše se musíš naučit sám a vydřít si to. Věnoval jsem tomu hodně let, nehraji hry a nechodím nikam ven, dle ostatních jsem tím ztratil obrovský kus dětství, ale podle mne jsem ho prožil tak, jako nikdo, a jsem šťastný, ano jsem šťastný za to co umím a co mě baví, nechodím do hospod, jen občas s přítelkyní do kina, ale i tak, jsem u compu přes 10hodin denně, s časem ve škole. Programuji neustále, a pořád se učím, peníze dávám do knížek a stále do dvou do rána něco čtu a studuji. Baví mě to a je to můj život.
    Yin avatar 1.6.2005 22:01 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    Absolutne ta chapen. To je rezim, po akom tuzim. Ale do podniku si zajdem kazdy piatok o 21:00, koli zmene prostredia...
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    1.6.2005 22:06 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    v lete jsem pracoval jako programator, bylo to fajn, ale nemohl jsem to delat pri skole, protoze chteli vice nez pet hodin denne, mel jsem to hodku cesty domu...
    Yin avatar 1.6.2005 22:13 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    odo mna chcu len viac ako 0% prace denne, ale pracu pred sebou nemiem tlacit
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    1.6.2005 22:15 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    :-) ted jsem našel práci linux admina, snad to bude fajn, navíc dělám na pár svých projektech, jeden zatím trošku tutlám ;)
    1.6.2005 22:58 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chameleon
    Žiju v utkvělé představě (jak strašně se mýlím), že lidské životy se v určitých ohledech vyvíjejí vesměs podobně a proto jsem napsal, že ve třiceti. Je zvláštní, že nedokážu dost dobře říct, co bude zítra, ale co bude, až mi bude padesát, vám řeknu. Pravda, věk spojuji spíše s životní etapou a jejich obsah mi nadiktovala společnost... Na druhou stranu věřím, že ideály mládí si člověk může vzít jen sám a tak čekám a čekám. Čert aby se v tom vyznal.

    Btw. (když už mluvíme o času) co jsi měl na snídani před 13 dny? A jak často na tuto otázku dovedeš přesně odpovědět, aniž by sis o jídelníčku vedl záznamy?
    Math, as Barbie says, is hard.
    2.6.2005 08:25 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše sestra
    Kolik ze je tve sestre?;-)
    V podstatě nic nevím
    Yin avatar 2.6.2005 09:23 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sestra
    asi 28
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    2.6.2005 14:53 imro | skóre: 19 | blog: hovado
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sestra
    Posli ju za mnou.Snad pri sexe bude ticho:)))
    2.6.2005 12:14 orin
    Rozbalit Rozbalit vše cool
    Znie to vsetko fajn depresivne, ale ked som si to precital, len som si nostalgicky povzdychol: "Stare zlate casy !" (to je ten pohlad tridsiatnika)

    Niekam to dotiahnes. Drzim ti palce.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.