Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
Protože já mám problémy čestinu taky trošku nesmysly!
problémy s češtinou – s kým, s čím (7. pád), nikoliv koho, co (4. pád)
taky trošku nesmysly – Odhaduji, že to měla být vedlejší věta, ale chybí tam sloveso (Co děláš s "nesmyslama"?)
Doporučuju kouknout do učebnic cca 8.-9. třídy ZŠ na větný rozbor a kouknout se vždy k čemu ten či onen větný člen patří. Pak bys snad neměl mít takové problémy se skloňováním. Také ti celkem často chybí ve větách nějaké důležité větné členy (podmět a přísudek). Podmět (podstatné jméno) chybět může, pokud je z kontextu jasné, o co jde. Přísudek (sloveso) však musí být v každé větě.
ps: Češtinu nestuduji a už je to hodně dlouho, co jsem ji měl ve škole naposled... a doufám, že ti tohle k něčemu bude
Přísudek (sloveso) však musí být v každé větě.
Fakt? No, nebudu do toho rýpat --- pro dotyčného to tak může být.
Doporučuju kouknout do učebnic cca 8.-9. třídy ZŠ na větný rozbor a kouknout se vždy k čemu ten či onen větný člen patří.Tak to si musím sehnat.
Ospravedlnte prosim pravopisne chyby v tomto blogu. Autor je poliak. Na konci tohoto prispevku je cely clanok v polstine: Ceska verzia: Dobry den, hladam linuxovu distribuciu ktora je ... Polska verzia: Dzien dobri, sukam distribuciu linuxovu ktera jest ...Ale je to len taky napad. Kto je za?
Praha je ohledně vidláctví apod. dosti specifická oblasta co se vyřešilo? hov..
Tyhle rivality zajímají jenom ty z menších měst.A proto se v Brně tak moc řeší, zda je člověk z Prahy
Jinak Adiovi (ted uz Linux+++) rozumim i kdyz pise takhle.
Nic nedělám, nic neumím.
^_^