Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tohle by se vám s virtualizací nikdy nestalo...
dokud nebude virtualizace umět přístup 3D kartě tak to není alternativa.
nebo vidím ve virtualizovaném systému skutečnou gr. kartu a k ní instaluju "normální" ovladače?To by pak ten virtualizovaný OS mohl běžet jedině na celé obrazovce. Spíš to bude ten první případ.
jj, Widle patří do virtualizovaného počítače případně do nějakého herního stroje.
No jo. Problém je, že Lin vydrží věčně, Win ne. Jednou prostě přijde doba, kdy ho musíš minimálně přeinstalovat.
Tohle řeší samostatný hdd a přehození disků v - /boot/grub/menu.list - sekci Windows - pomocí parametru "map"
Widle mají samotatný HDD, a ani netuší, že není první. Když potřebuješ reinstall, ostatní disky odpojíš
No tak asi jednoho dne konečně zjistím, zda jdou The Sims2 co ségra hraje korektně přes Wine a xp půjdou do věčných lovišť.
Zatím asi ne.
system ako read onlyŽe by to bylo tím?
To si asi po internetu nezahraješ...co sa mna tyka, ak pouzijem win, tak na hry. sietovka zakazana.
sWine na Redmond!
No porad rikam zalohovat zalohovat zalohovat zalohovat.....
A on na to nikdo neslysi.
Nastroj dd nebo cat resi naprosto vse.
Na jednom notebooku mam HDD (250 GB) rozdeleny na 3x 15 GB + zbytek
Win - jakakoli DAVEJTE VZDY na prvni partition !!!
Druha partisna Mandriva
Treti Xubuntu a a ruzny "Live HDD" distra.
V dobe kdyz jsem mel na disku jiz Linuxova distra jsem instalil win XP, Vista, Seven a nikdy naprosto zadny problem.
Mel jsem totiz zalohu MBR - nabootoval jakykoli live distro z flashdisku a pomoci vyse uvedeneho dd nastroje prepsal MBR (512 B)
Po restartu a naslednem bootu z HDD jiz normalne naskocilo menu Grubu a odtud naprosto spolehlive lze spustit jakykoliv windows.
Tvrzeni ze je treba prvne instalit win a potom ostatni je samozrejme pravda, pokud ovsem mate onu MBR zalohu tak muzete zcela bezproblemu postupovat i opacne s libovolnymi windows i Linux distrama.
mám 2 připomínky:
A) Proč vyhradit nejlepší část z HDD vůbec pitomym Widlim?
B) Neni treba zalohovat grub. MBR lze totiz opravit z libovolneho live distra linuxu, nebo z CLI rozbiteho systemu, pokud ho lze spustit. Za zrudnost povazuji spise to, ze Widle prepisuji svevolne MBR, i kdyz instalace ani nezapocala.
to není řešení. Při přeinstalaci ti stejně narvou boot-flag na svoji partition a pak nebootuješ tak jako tak. Osobně nevidím příliš velký rozdíl. Buď hrozí že mi přepíšou MBR (lze grubem opravit) nebo mi přehodí bootflag (lez opravit třeba pomocí Gparted). Výsledek je vždy stejný. Linux bez vnějšího zásahu nebootuje. Jediné bezpečné řešení je další HDD pro Widle.
Tiskni
Sdílej: