Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Zde v sekci HW jse mnašel HP Compaq 6730s (NA783ES#AKB). Je deklarován jako plně funkční, včetně GPU, ale můj strach z nefunkčnosti ATI je veliký
Tohle vypadá dost zajímavě. Ale mám jednu fatální otázku. Nemá to náhodou lesklý display?
No s tím rozpočtem ať si přítulka vážně pořídí ten netbook. Měl jsem ThinkPada R61. Prodal jsem ho, koupil EEE 1000H a na ThinkPada si už ani nevzpomněl.. 10" mi na filmy úplně stačilo a během používání jsem nenarazil na jedinou věc, která by mě limitovala výkonem HW. Vlastně narazil - Visty :-P To že jsem ten netbook prodal a pořídil místo toho T-Mobile G1 je další krok evoluce
Pokud bych se rozhodoval pro notebook, koupil bych jedině Dell, HP, Lenovo a se zavřeným okem, uchem a zatměním koupil třeba i ten Asus. Acer už nikdy! Strašný servis, příšerné plasy a nekvalitní vnitřek.
a co netbook+ext. klavesnice+ext. mys+ext. monitor?
Nemuzu s tebou souhlasit Desktop + notebook musis resit spoustu problemu jako synchronizaci dat a pokud to je pro pritelkyni tak nevim jestli se chce otravovat s dvouma pocitacema, takhe prijde zapoji tri kabely a ma z netbooku "desktop" a to ze to zabere misto? nenech se vysmat...
Jak souvisí vyzařovaný teplo s provedením chlazení?
A co ten notebook objednat v zahraničí, vyjde to podstatně levněji viz. www.linuxexpres.cz/hardware/recenze-lenovo-thinkpad-t61-s-linuxem
Resil jsem pred 14 dny uplne stejny problem, kandidaty byl HP550 (ma jen mono zvuk a sasi se pritelkyni moc nelibilo), Lenovo N500 a Asus 1000HE, Asus to tedy nakonec vyhral (cena, vaha, kvalita sasi - napr. oproti Lenovo S10e se mu neprohne klavesnice pri psani).
Mohl bych mít HP 6735b (tedy bussiness řadu -> neplést s 6735s ! ) za cca 13 000,- s Turionem ZM-82 2.2GHz + 780G za nějakých 13 000,-. Šli by jste do toho?
Jak jiz bylo receno, Turion je fakt spatny napad...
V tomo pripade se fakt kouknu pouze po Intelech.
Podařilo se mi najít předváděcí modely 6730b, což je Intel + Intel v bussines verzích za slevněné ceny s plnou zárukou. Přítelkyně se kupodivu toho chytla, i když je to už mimo rozpočet, přece jenom 2.4kg, na 15tku je moc zajímavá hmotnost a když jsem jí vysvětlil výhody kvalitního zpracování, tak se toho chytla
Jak ten akcelerometr dovedu k užitečnosti?
Dík, někdy to zkusím :)
Já jsem to vyřešil kalibrací (jcal -c /dev/input/js0 z joyutils)
Je podstatné shánět Gigabitovou síťovku, Má to v noťasu velký význam?
Dalo by se koupit HP 6730s, za pakatel. Intel Pentium-dualcore + GM45
Tiskni
Sdílej: