Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
$ uptime 17:15:32 up 373 days, 15:05, 1 user, load average: 0.15, 0.11, 0.08
Od doby co jsem se podíval do střev několika rychlovarných konvicŘasy, šlem? Součástky z podezřelého materiálu, z nichž by se mohly uvolňovat nějaké jedy? Nebo nevěříte v jejich elektro-bezpečnost?
Já vím, že v teorii a třeba i nějakých proof of concept implementacích existuje předání celého běhu systému z jednoho kernelu na druhý, ale... to je tak křehká operace, náchylná na chyby, které nejdou opravit dodatečně jako všechny ostatní chyby prostým přebootováním do opravené verze.Nene, já myslel patchování jádra za chodu, nedávno (~1/2 roku?) to bylo Jaderných novinách...
Takže to osobně považuju za sice možné, ale velmi drahé (ve smyslu mimojiné i testování na co nejpřesnějším modelu reálného upgrade), takže bych o tom v běžném nasazení vůbec neuvažoval.To já o běžném nasazení taky neuvažoval
Nene, já myslel patchování jádra za chodu, nedávno (~1/2 roku?) to bylo Jaderných novinách...Řešit v obecné diskuzi implementační detaily mi přijde trochu mimo.
Alebo ze je Slovenka, a to pekna uz pisat nemusis - to uz je kazdemu jasne
Já jich viděl... hnusných a ještě blbých.
- "Prosím ťa, ake je tuna heslo na wifinu?
(ve futrech jeho kanceláře)
- "Čechy čechum!
Lovime, vsichni lovi ...
http://faha.tripnet.cz/gallery/showimg.php?file=/2010/HALT_KRYTON/kryton_uptime_halt_27092010.png
System Up Time 263 days, 5 hours, 20 mins, 52 secsale je to router...
no a hned bylo v kuchyni v zimě teplejc :D.Počkat, není to náhodou tak, že všechnu tu zimu, co lednička udělá, zase vzadu výměník vyhřeje ven? takže nula od nuly pojde, naopak by se měl pokoj kvůli žravosti ledničky ohřívat víc, protože ztráty? (nebo mi něco uniká?)
ještě při tom dělal nějaké elektrické cosi, takže to vždycky řachlo reprákamaDá se tomu řachnutí reprákama nějak předejít? Mám repráky na kolejích a tam to hodně řachne několikrát denně a je to nepříjemné. Na kolejích mám ledničku, kde je na štítku napsáno 55W, je to sice malá lednička (~ 60l) ale ten příkon jí nevěřím, to při každém zapnutí viditelně pohasne žárovka připojená ve stejné zásuvce. Repráky jsou zapojené v jiné zásuvce ale pravděpodobně tam je jeden okruh na celej pokoj.
Server nemám, ale podařil se mi kapitální kousek, na zasranejch sedmičkách na segřinym NTB zatuchlenejma víc než kdejaká zatuchlina uptime celej tejden... pak si hráb do swapuJak to myslíš s tím swapem? Jínak Windows AFAIK počítají uptime i v době, kdy jsou uspané, je to vidět ve stavu síťového připojení.
Server nemám, ale podařil se mi kapitální kousek, na zasranejch sedmičkách na segřinym NTB zatuchlenejma víc než kdejaká zatuchlina uptime celej tejden... pak si hráb do swapuJá měl až do nedávna na nb (ubuntu 10.10) uptime 90 dní, pak jsem upgradoval ramku..
14:21:30 up 730 days, 10 min, 1 user, load average: 0.24, 0.16, 0.06Když jsem to viděl, řekl jsem si, že je na čase udělat aktualizace, ať mám na další dva roky pokoj.
8:09AM up 223 days, 13:59, 1 user, load averages: 0.00, 0.00, 0.00 FreeBSD manka.raholec 8.1-RELEASE FreeBSD 8.1-RELEASE #0: Mon Jul 19 02:55:53 UTC 2010 root@almeida.cse.buffalo.edu:/usr/obj/usr/src/sys/GENERIC i386
whale@dag:~$ uptime
14:07:43 up 12 days, 15:34, 2 users, load average: 0.06, 0.04, 0.05
bash-2.05$ w 9:39am up 1784 day(s), 9:22, 1 user, load average: 0.05, 0.03, 0.02
bash-2.05$ head -1 /etc/release Solaris 9 9/04 s9s_u7wos_09 SPARC
Tiskni
Sdílej: