Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
use utf8; use Test::Slow; use Test::More; use Catalyst::Test 'Foo'; use LWP::UserAgent; sub is_valid { my $code = shift; my $ua = LWP::UserAgent->new; my $url = 'http://validator.nu/?out=gnu'; my $response = $ua->post($url, Content_Type => 'text/html', Content => $code); return $response->as_string !~ /error/; } sub check_url { my $url = shift; my $content = get($url); return is_valid($content); } # TODO: Fails on redirected URLs ok check_url($_), "Page is valid: $_" for qw{ / /foo/ /foo/bar/ }; done_testing;Funguje to krásně.
Test::Slow
je můj vlastní výmysl, kterým odděluju „jednotkové“ (čti „rychlé“) testy od ostatních, abych mohl rychlejší testy spouštět častěji:
package Test::Slow; use strict; use Test::More; BEGIN { plan(skip_all => 'Slow test.') if $ENV{QUICK_TEST}; } 1;
Tiskni
Sdílej:
$response->as_string !~ /…/
), ale výhledově bych chtěl, aby test mohl rovnou poukázat na chybu.
V době překladu těžko, protože jedna z podmínek validity HTML je, že element a nesmí být vnořený. Jakmile budete mít v programu smyčku, neexistuje způsob, jak bez spuštění programu rozhodnout, zda program vloží odkaz do odkazu. To je problém principiální, nikoliv neschopnost programátorů.
Pokud jde o knihovnu, tak za běhu je možné docílit toho, že se to nikdy nestane. Ale to už je za běhu. Jak jsem psal, třeba dom4j to umí. Objektu, přes který se buduje dokument se na počátku vrazí DTD a když aplikace zkusí porušit pravidla, tak dané volání knihovny selže.
Já myslím, že by toho šlo dosáhnout i v běžných jazycích jako je třeba Java. Akorát bych potřeboval docela dost typů -- v podstatě bych do typů zakódoval stavový automat, tj, typy by byly stavy a funkce/metody přechody a jejich návratový typ by určoval cílový stav.
create_div(obsah_divu)
a ona mi vygeneruje jak otevírací, tak i uzavírací tag.
Máte pravdu, že jedinečnost id do typového systému budu kódovat dost těžko. Pokud bych chtěl zajít do extrému, tak mohu využít toho, že všechna slova lze očíslovat a čísla už v typovém systému reprezentovat mohu, takže by součástí typu muselo být i jaká id byla použita. Nicméně má to dost problémů.
Další řešení je, že se id budou generovat automaticky -- nicméně, to už je podvod, protože to řeším za běhu.
A třetím řešením je využít možnosti spouštět vlastní kód při běhu kompilátoru (pokud to jazyk podporuje), pak lze ověřit, zda-li id už nebylo použito.
Přesněji mám na mysli něco jako WASH -- ten sice nezaručuje úplnou validitu nicméně s troškou snahy by se i to mohlo podařit.
že element a nesmí být vnořený. Jakmile budete mít v programu smyčku, neexistuje způsob, jak bez spuštění programu rozhodnout
Takový kód by se neměl vůbec přeložit. (Samozřejmě nevylučuji, že nastane situace, kdy program generuje validní kód a kompilátor ho odmítne, protože si tím není jistý. To je obecně nerozhodnutelné -- redukcí na halting problém.)
Pro tento účel může být zajímavý jazyk OCamlDuce viz příklad.