Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
... za které by se nestyděli ani ve středověku....Před asi 7mi lety jsem četl odbornou rešerši amerických autorů, v níž přirovnávali autorský zákon k právu panovníka (monarchy) povolovat cokoliv (Habsburkové - udělovali patenty) a že autorský zákon z něho vychází. Ale buďme klidní, jde jen o peníze.
HA-HÁ Chtěl bych vidět jak, kdo a jakými prostředky si to vymohou na státech, které se rozhodnou takovou pitomost neakceptovat...Myslím, že prostředků je víc než dost. Obchodní embargo, diplomatická izolace, odstřihnutí dotací na rozvoj (země třetího světa)... Když se na tom dohodnou větší celky (USA,EU) a pár dalších zemí, tak to bude dost států na to, aby se dal dělat tlak na mezinárodní úrovni.
Vůbec by mě zajímalo z jakého statutu by mohl někdo prostě prohlásit, že stačí podpis pšti států a všichni ostatní padněte na zadek... Jako apríl dobrý :)Protože policajt světa, USA, si to přeje. A koneckonců, když napíšou, že stačí 5 států, tak to prostě stačí. Oni to vymysleli, tak si do toho přece nenechají kecat. A když to odsouhlasí víc států, stane se z toho "skutečná" světová dohoda. Aby bylo jasno, nijak ACTA neobhajuju, ale už nemám iluze o tom co jde a nejde (protože by nemělo) a bojím se, že když USA si něco usmyslí, tak je velká šance aby to uskutečnili. Ať už na zemi, ve vesmíru nebo kdekoliv jinde. USA mají armádu rozmístěnou plus mínus po celé zeměkouli a taky nikdo (kromě Ruska, Číny a těch "zlých" států) neřekne, že by se měli starat jen o sebe.
Myslím, že prostředků je víc než dost. Obchodní embargo, diplomatická izolace, odstřihnutí dotací na rozvoj (země třetího světa)... Když se na tom dohodnou větší celky (USA,EU) a pár dalších zemí, tak to bude dost států na to, aby se dal dělat tlak na mezinárodní úrovni.To je sice možný, že ty prostředky jsou, ale praxe je naprosto jiná. Obchodní embargo atp. není zavedeno pro Čínu, Severní Koreu, arabský poloostrov a ty by si to zasloužili, tak silně pochybuji, že by tohle na tom něco měnilo.
Vůbec by mě zajímalo z jakého statutu by mohl někdo prostě prohlásit, že stačí podpis pšti států a všichni ostatní padněte na zadek...Špatně pochopeno... Neznamená to, že by to 5 států podepsalo a najednou by tím byly vázány i všechny ostatní státy. Znamená to, že pro schválení nějakého znění stačí, aby s ním souhlasilo 5 států, že se nebude čekat na ostatní. Ty ostatní, které se budou chtít přidat později, už budou postaveny před hotovou věc: Buď se připojte k tomu, co už je platné znění, nebo máte smůlu. A protože např. USA patrně prohlásí, že nebudou obchodovat s někým, kdo neratifikoval ACTA, tak státy v podstatě nebudou mít na výběr a budou muset _chtít_ k ACTA přistoupit.
HA-HÁ Chtěl bych vidět jak, kdo a jakými prostředky si to vymohou na státech, které se rozhodnou takovou pitomost neakceptovat...napríklad ako v Iraku? (Kde sú tie Saddamove zbrane hromadného ničenia???)
No on udělal osudovou chybu, že šel si vzít něco co si myslel, že je jeho ( KUWAIT ) no s tou zemí byly spojené i ostatní státy arabského světa.Ne tak docela. Arabské státy chtěly - a věřili v to - vyjednat se Saddamem dohodu v míru. Jenže ten je tak rychle a zbrkle odpálkoval, že se všichni těžce urazily. Takže se gringos nemuseli ani moc snažit (a že se snažili - upravené satelitní snímky se objevily poprvé právě tehdy) vyjednat podporu ve válkách s Husajnem. Kdyby..., ale to je dneska stejně už jedno :)
týkající se oznámení o porušení a odstranění („notice“, „takedown“).Tak to je smrt.
Mnohé z těchto záležitostí jsou stále aktuální. Hlavní tři otázky…A toto je hotová apokalypsa.
… postačí podpis pouhých pěti států. V praxi se tedy může pět nejmocnějších států narychlo podepsat znění, které budou všichni ostatní později nuceni akceptovat.
Studie sledovala přes 2 000 internetových uživatelů v Bretani pod záštitou Renneské univerzity. Autoři studie došli k závěru, že mnozí lidé po schválení zákona chování změnili. Zákon se ale vztahuje pouze na piráty navázané na systémy pro sdílení souborů. Studie ukázala, že se piráti přeorientovali na jiné hudební služby a možnosti stahování dat, na které se zákon nevztahuje. Využívání služeb pro sdílení souborů z uživatele na jiného mezi dotázanými kleslo z říjnových 17,1 procenta na 14,6 procenta. Proti tomu ale využití stránek a služeb, na které se zákon nevztahuje, vzrostlo za stejnou dobu o 27 procent. Služby stahování souborů jsou přímo napojené na policii, pokud využívají centralizované servery. Pro výměnu pirátského materiálu se ale snaží více využívat fiktivní servery a uzavřená fóra uživatelů.
Evropský parlament tuto deklaraci velkou většinou přijal.Hurá. A dál? Dál nic, Evropský parlament je v EU jenom velká trafika.
Dál se podle toho musí komise jako účastník jednání ohledně ACTA zařídit.Ehm, což přesně znamená...? Že musí napsat lejstro, ve kterém vypíše, proč to nejde?
Mam takovej pocit, že občas měli v historii lidské civilizace navrch technici, občas právníci a občas ekonomové.
nejdme tady kvuli tomu, abysme cele zivot v potu tvare dreli, dostavali za to mensi nebo vetsi almuznuAle brát peníze za to, že nepracuješ, ti přijde v pořádku...
Tiskni
Sdílej: