V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Akonadi vypnout nepujde, respektive ty aplikace bez nej odmitnou fungovat. Semanticky desktop samozrejme vypnout lze. A u toho Akonadi bych rekl, ze muzeme ocekavat lepsi vykon nez jaky mely PIM aplikace doted - precijen dobre optimalizovana lety proverena MySQL databaze musi byt rychlejsi nez nejake vlastni uloziste.
znacne zredukovana, doslo misto na disku :)
Dolphin a vyhledáváníJá nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Tohle uměl v roce 2001 i ten pitomej integrovanej vyhledávač ve Windows XP ...
Ty "analyzéry" různých typů souborů si můžete dopsat. Je pravda, že ve výchozí instalaci jich je málo, ale mně osobně to nějak nikdy nevadilo, většinu hledaného bylo texty ve zdrojácích a obyč text souborech. Nějakej dolphin taky není křišťálová koule a taky bude podporovat minimum exotických formátů, které si budou muset řešit KDE aplikace nějakým tím rozšířením. Indexování souborů mi přide zbytečné, ale třeba by to někdo opravdu využil, ale je to 10 let starý systém a v té době to asi moc lidí ani nenapadlo. Každopádně to, že dolphin umí dneska vyhledávat v souborech bez indexování, to je fakt super fíčura roku 2011
Vyhledávání v obsahu souborů v archivech - to nemyslíte vážně, že? To by byla rychlost rozbalovat soubory z archivů a hledat, popř. archivy celé, kvůli jednomu souboru ("solid" archivy).
Jinak ve Vistě bylo vyhledávání na velice dobré úrovni, jenom ve Windows 7 ho trochu ořezaly (všechno se musí cpát do vyhledávacího políčka, ve Vistě tam byl pořádný toolbar).
v pohodeZkus to, a uvidíš, jak v pohodě to bude =)
Those days are long gone... Nobody should be running Windows (XP, Vista, 7) with less than 2 Gigs unless you want to thrash the hell out of your HDD...
libavcodec
, nicméně Xvid by na tom měl být co do výkonu podobně (proč vlastně všichni lpíte na Xvidu, když se dneska snad všude používá pro dekódování ASP ffodivx
z libavcodec
u?). Minutový 2Mb/s MPEG-4 Part 2 ASP s rozlišením 720×576 a s 64 kb/s AAC zvukem se mi na Atomu dekóduje 13,5 sekundy. PIII@900 podle mě není pětkrát pomalejší než Atom.
Jinak atom není 5x silnější jak PIII, je mnohem víc silnějšíOch, díky za takové popostrčení ega
Jen tak namátkou jsem našel test atomu vs P4 a vypadá to zajímavě : Intel Pentium 4 Vs. Atom: A Battle Of The GenerationsNo, v těch multimédiích nedopadl zas tak dobře (mám jednojádrový Atom).
a to nemluvím jen o blbým webu s flashemJá bych Flash nemohl i kdybych na to stroj měl. Vždyť je to nechutné, jak na webu pořád něco bliká a odvádí to pozornost (šíleně mě štve i ten animovaný GIF, co je teď na D-F v levém sloupci, a vždycky zastavuji animaci GIFů). Reklamy neblokuju, ale Flash bych mít nemohl.
Na takovém PC si nepřehraješ ani videa z youtubeTo bude Flashem. Normální přehrávače (na YT lze použít např. youtube-pl využívající MPlayer) s rozumným video výstupem (xv) dají PAL (H.264, 25 FPS) tak s polovičním zatížení procesoru. Teoreticky by mohlo jít i 720p, ale asi by se to občas zaseklo. Jen té paměti má trochu málo, OO mu tam určitě pojede, ale už nespustí současně žádného jiného žrouta..
Opravdu je potreba mi ke kancelarske praci zapnuty kompozitni kwin?
Pokud umite z hlavy dekodovat binarni formaty, pak urcite staci.
Vykonnostne bych v tom problem nevidel, maximalne bych pouzil nejaky vic odlehceny prehravac, Amarok je docela mamutozni zalezitost co se tyce spotreby pameti.
Nepatri si to sice priamo sem, ale:
Co tak zakazat prispievky od nezaregistrovanych uzivatelov?Nevyhody:Nutna ista snaha na zaregistrovanie a teda napisanie prispevku.
Vyhody: Menej chujovin od neregistrovanych citatelov zive.sk/cz a moznost hodit do blacklistu tych co sa registruju.
Kompormis: na sposob slahdot: neregistrovany budu mat defaultny nick ("anonymny zbabelec") a karmu -1 (respektive ich prispevky v defaultnom nastaveni nebude vidno).
viem ta viac krat zablokovat.
a namaha nutna na registraciu >> namaha nutna na zablokovanie.Pokud to nebude v 4.6, pak to bude ve 4.7Pokud to nebude v 4.7, pak to bude ve 4.8 atak dále ... již to mělo být v 4.5, takže budeme čekat a čekat. Aneb Allora (později ...) jak říkají Italové.
HAL je prerostly, komplikovany, se zbytecnymi funkcemi a nedomyslenym rozhranim. Zjednodusene, DeviceKit se z chyb v HALu ponaucil a snazi se je resit. Jednodussi kod, propracovanejsi rozhrani atd.
Tiskni
Sdílej: