Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Překlady populárního seriálu Kernel Traffic a reportáží ze stránek LWN.net a KernelTrap.org.
Linux 2.6.11-mm3; problémy s myší. Linux 2.6.12-rc1-mm1; seznam chyb. Podpora pro ./ a ../ ve SquashFS. Linux 2.6.12-rc1-mm2; stav vývoje -mm.
Podpora Secure Digital (SD). Stav SquashFS. K dispozici je minimalistický open source BitKeeper klient. Generování dokumentace k parametrům jádra ze zdrojáku.
Trvalý obrázek na pozadí při použití framebufferu. Pravidla stromu w.x.y.z '-stable'. Otázka licence NVIDIA. Nekompatibilní moduly mezi vydáními w.x.y.z.
Podpora procesorů GEODE v 2.6. Stav modulárních framebufferů. FUSE jde do 2.6. Nové schéma číslování jader - w.x.y.z. Linux 2.6.11.1; diskuze o protokolu.
Podpora PS/2 dotykových obrazovek Fujitsu LifeBook. Bootsplash pro 2.6.11-rc4. Nepovedený pokus o restrukturalizaci /sys. Přepsání ovladače pro PCI most. Rozpoznávání diskových oddílů.
Už je to nějakou dobu, co v Linux Kernel Mailing Listu proběhla diskuze, která začínala otázkou "Co si takhle udělat anketu o nejděsivějších částech jádra?"
Linux 2.6.11-rc3-mm2; diskuze o bezpečnosti. Nový hotplug projekt; zkrácení doby startu. Licence BitKeeperu; vývojáři jádra nejsou nadšeni. Pokus o /proc/cpumem.
Ovladač pro softwarový RAID Intel (iswraid) půjde do 2.4. HOWTO pro přístup ke zdrojovým kódům jádra přes Subversion. Snížení velikosti jádra; Linusův hlavní systém už není x86. Ovladač pro sériové dotykové obrazovky Elo. Dokumentace k CPU scheduleru v 2.6.8.1.
Ovladač pro ST M41T00 I2C RTC. Linux 2.6.11-rc3. Vydán FUSE verze 2.2. Linux 2.6.11-rc3-mm1. Aktualizace RelayFS.
OOM Killer v uživatelském prostředí. Linux 2.6.11-rc2; nefunkční VMware. Linux 2.6.11-rc2-mm1; problémy s AGP. Stav podpory 802.11x.
Záhadné hlášení o prostoru na disku. Podivné chování při hledání nebo připojování v SysFS. Software suspend na SMP. Nový subsystém pro čas dne. Ovladač mv64xxx pro Marvell I2C. Software suspend 2.1.5.7B pro 2.4.28.
Linux 2.6.10-mm1, změny v OSS emulaci. Sledování použité paměti procesu v /proc. Výpis všech registrovaných kprobe. RAID pro páskové jednotky (RAIT). Stav podpory SATA hotplug. Diskuse o patentech.
Podpora SATA pro Intel ICH7 v 2.4 a 2.6. Knihovna genetického algoritmu v jádře. Stav "Halloweenského dokumentu" a podobných textů. Správcovství IA64. DebugFS se dostává do popředí.
Velké zrychlení a zlepšení stability software suspend. Podpora CSB6 RAID. Ovladač PWC je zpět. Jak začít programovat jádro. Root exploit; a nebo ne.
Uvádění moderovaných konferencí v souboru MAINTAINERS. Vydán Twibright I2C2P. Zjišťování používané verze udev. Realtime LSM.
Možné změny ve způsobu vývoje stabilních a nestabilních jader. Dynamicky definovaná hodnota HZ v 2.6. Kterou větev 2.6 používat. Debugovací nástroj usbmon; umístění debugovacího adresáře.
Přenechání copyrightu u ReiserFS a XFS. Detekce otřesu HD od IBM. SquashFS bude pravděpodobně v oficiálním jádře.
Dostane se souborový systém FUSE do oficiálního jádra? Stav softwarového uspání [Software Suspend]. Vyřazování nefunkčních a duplicitních ovladačů. Návrh na uživatelskou knihovnu pro architekturovou přenositelnost.
Dokumentace IDE a CDROM ioctl. Správcovství MCA. iRiver možná porušuje GPL. Nový projekt pro schraňování dokumentů v OSDL.
Stav OSS (Open Sound System). Nový a menší nástroj /sbin/hotplug. Dokumentování ioctl. Správcovství osiřelého kódu. Diskuze o rozšířeních kompilátoru. Hardwarové problémy kernel.org.
Diskuze o #ifdef v kódu jádra. Darcs zrcadlo repozitáře zdrojových kódů jádra. Monitor teploty pro Intel x86_64. Nový ovladač ADMA.
Velká aktualizace sériového ovladače. Diskuze o důvodech pro podporu starých kompilátorů. Oprava pro myš na PC100.
Linux 2.6.10-rc1: 'Opilý mravenečník'; způsob číslování verzí. Linux 2.6.9-ac5. Automatické kontrolování správnosti. Správa man-pages.
Linux 2.6.9; co je pravdy na tvrzeních SCO? Mohl by arch nahradit BitKeeper jako systém správy revizí jádra? Diskuze o vývojovém modelu řady 2.6.
Rychlost vývoje jádra. Verze linuxového jádra: Sága pokračuje. Zjišťování změny rychlosti CPU. Linux 2.6.9-mm1; Hans Reiser o ReiserFS4.
Novější články • Starší články
Tiskni
Sdílej: