Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.
TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
) za to, že bin. balíčky optimalizované pro i486 jdou bez problémů spustit na i386. Nebo ne?
)
Jo, jo, stacker sem měl (a vlastně ještě pořád mám) na 486 černobílém notebooku s původně 120MB diskem (svého času jó kompl). Zkoušel jsem tam nedávno nějaké disketové linuxy, ale právě ten stacker to všechno znemožňuje...
Co se na takový zkomprimovaný 120mb disk vlastně vešlo v době své největší slávy:
- DOS 6
- WIndows 3.11 fWG
- Word6, Excel5, Opera, Corel photopaint3, delphi1,
- Warcraft 1, warcraft 2, doom 2, hocus pocus, halloween harry, wolf3d+spear of destiny, a spousta dalších her (lemris, lotus3, stunts, ...)
- Quickbasic 4.5, turbopascal 6
- a spousta dalších dos-ovských blbostí (třeba norton commander:e)
A teď to nejlepší - celou tuhle srandu jsem používal až někdy do roku 98 nebo 99
P.S.: 14'' monitor mam dodnes
/usr/share/consolefonts/, instalacii apt-get install kbd a prikaze setfont t to zafungovalo. Vyzera to celkom cool.
Este som v /etc/kbd/config nastavil CONSOLE_FONT=t
Na tohle linux nema
Porovnavat vsak 16-bitovu nadstavbu DOSu (Win 3.1) s kooperativnym multitaskingom, s plnohodnotnym 32-bitovym multiuser-multitask operacnym systemom je ako porovnavat trabant a BMV
Jinak ano, kernel lze zkompilovat s podporou 386 (taky jsem to zkousel), ale prijde mi zbytecne pridavat si praci kompilaci aktualniho jadra, kdyz stejne vetsinu jeho moznosti nevyuziju (APM, USB ani RAID na takom stroji nema moc vyznam). Jinak starou distribuci jsem volil predevsim ze dvou duvodu:
1) Instalacky jsou male a nemusim tedy travit dlouhe noci prohrabovanim se balicky, ktere se mi na 250 MB disk vejdou a ktere ne.
2) Nestaci mit pouze jadro s podporou 386, ale musim mit take ostatni software z te distribuce zkompilovany pro tento procesor.
Nevim sice jak Ubuntu, to bych kecal, ale vetsina distribuci je kompilovanych alespon pro i486 (dokonce i zminene disketove urcene pro "stare stroje"). Ohledne emulace chybejicich instrukci v jadre se mi nepodarilo sehnat dostatek informaci a instalace Slackware 10.1 s jadrem zkompilovanym pro i386 skoncila tim, ze mi nastartovalo jen jadro a nic jineho neslo spustit (ani getty ani login ani bash ani nic
)
Terminologii používám současnou a dnes se takovému stroji jinak než šunka říci nedá. Tím ale nijak nechci snižovat význam takovýchto mašinek a jejich zasloužené místo ve vývojové řadě
Já sám jsem se naučil základy programování na dvaosmšestce.
Také nechci nijak snižovat význam třiosmšestek jako terminálů. Nicméně tím jsem se zabývat nechtěl, protože v tom nemám síťovku a plip spojení přes třímetrový paralelní laplink jaksi není schopno pracovat příliš spolehlivě...
S tim notebookem je to tezky. Je jsem do sve bedynky prikoupil 4x 1 MB 30pinove SIMM za 40Kc v brnenskem Recomu a jsem spokojenej (start XFree vcetne fvwm trva odhadem necele pul minuty).
) a k tomu ROX (iconset Nuvola) a pohrál sem si s nastavenim. Výsledek sestru velmi mile překvapil, takže u Linuxu zůstala
Kromě toho že bylo nutné dokoupit RAMku na těch 96MB (s 32MB byly X.Org téměř nepoužitelná), tak je to takto naprosto v pohodě a ten systém běží mnohem lépe a rychleji než tam předtím běhaly Windows 98.
Jediný program který byl nepoužitelně pomalý byl Firefox (ale ten byl stejně nepoužitelně pomalý i pod Windows). Opera na tom byla trochu lépe, ale pořád to nebylo ono. Ovšem nainstaloval sem tam místo něj pak Kazehakase a ten už tam chodí (až na pomalejší start, který pořád ani u něj ještě není ideální) krásně
Jinak jako software tam má SIM (byl mnohem rychlejší než GAIM a i než Licq, což mě velmi mile překvapilo), Abiword, Beep Media Player, MPlayer, atd.
Vše jsem to kompiloval v chrootu na svém rychlém PC a pak přes netcat zkopíroval už hotový systém k ní na disk.
Tiskni
Sdílej: