Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Nevím, co je na tom komentáři závadného, když nadávání do hovad, blbců a idiotů účastníkům diskuze (od pana P.T.) nikdo nemaže. Trochu divný metr.a) Nikdo tu komentáře nemaže. Jsou pouze ukrývány. Mazání komentářů používáme jen ve zcela ojedinělých případech, když do diskuzí proniknou spamboti nebo spamující uživatelé. b) Diskuze pod blogy necháváme (většinou) bez povšimnutí. Vulgarity pod zprávičkami se snažíme mírnit, pod články ještě více a z diskuzí v Poradně vyhazujeme pokud možno veškeré off-topic věci.
Aha, zapomněl jsem, že MS má na tomto serveru zvláštní ochranu.Aha, já zapomněl, že jsi přihlouplý troll, který chce jen prudit, jinak bys neplácal takové blbosti.
V Japonsku mi za kriticky nazor vzdy podekuji, to jestli si z nej neco vezmou nebo ne je jina, ale alespon se zamysli.Jo, protoze jsou velmi slusne vychovany, a nereknou ti dooci, ze ses vul, jen si to budou myslet... Krome toho, neco jinyho je "kriticky nazor" a neco jinyho je prskat tady na vsechny strany vo tom, jak je to hrozny, jak to nehodlas cist, jak tu 3dilnej rozhovor s BG nema co delat a podobne. To je jako dybys vlez do metra a zacal si vsude stezovat, jak je to hrozny strasny nemozny, ze to jezdi podzemi...
Já zase nechápu, proč ti přijde zařazení Gatese do právě této knihy divné. V roce 1986 Gates patřil mezi nejlepší programátory světa.Podle čeho tak soudíš? Přijde mi, že v roce 1986 byla na světě řada programátorů, kterým Bill Gates nesahal ani po kotníky. Pokud máme zůstat ve vodách Microsoftu, tak Paul Allen by mi přišel jako vhodnější osoba. Tohle je pro mě stejné, jako udělat rozhovor s Jobsem - v knížce mající v názvu Programmers bych si raději četl o Wozniakovi.
i nobelovu cenu dostal jen za fotoelektrický jev a ne za relativituPřipomíná mi to ten vtip o Francouzích, Švýcarech a Němcích
Jednání s Digital Research za poměrně kuriózních okolností nevyšlo, a tak se IBM znovu vydalo za Gatesem. Ten se chopil své příležitosti a od firmy Seattle Computers odkoupil systém 86-DOS, ze kterého následně vznikl MS-DOSJá to vedel...
smím vědět proč je tady už 3 dílPo stopadesátédruhé: vydáváme kompletní překlad celé knihy rozhovorů s různými programátory, kteří tak či onak ovlivnili podoby IT. Bylo by hloupé vynechávat jeden rozhovor jen kvůli tomu, že má pár lidí na p. Gatese v dnešní době pifku. Rozhovory vznikly v roce 1986, což snad také mnohé vysvětluje.
Tiskni
Sdílej: