V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
VÝBER * Z diskusia KDE ďeň_vloženia v (pondelok, utorok);
btw. odkazem na stranky bakalare informatiky z VSE o sobe davate vedet vic, nez by mozna bylo vhodne
Musím se pousmát, jak všichni zbrojí proti MS a jeho OOXML.Mozna proto jakym zpusobem se Microsoft chova a jakym zpusobem se snazi ten jejich slavnej format prosadit.
Kdyby chtěl MS udržovat šíření svého software a udržování dominantního postavení tak nedělá OOXML a jede si dál uzavřený formát jako doposud.Nesmysl. Microsoft se dostal do úzkých, když začaly vlády po celém světě uvažovat o zákonech, že budou dokumenty uchovávat v pouze otevřených standardech. Takovým standardem bylo ODF a aby Microsoft odlivu vládních zákazníků zabránil, musel jednat. Ať klidně dosahuje čeho chce, ale férově.
...a ví jak dosáhnout svého cíle.Jj to vi... podvodama a nefer hrou.
Uz asi kazdy vie o mojom vztahu k anglictineOno se to bude týkat jazyků všeobecně, ne?
<row r="2"> <c r="B2" t="str"> <v>000</v> </c> <c r="C2" t="str"> <v>Areál</v> </c> <c r="D2" t="str"> <v>PL.VN.MIT</v> </c> <c r="E2" t="str"> <v>0 Místnost technická</v> </c> <c r="H2" t="n"> <v>77</v> </c> <c r="I2" t="str"> <v>Are</v> </c> <c r="K2" t="b"> <v>1</v> </c> </row>radek v ODF:
<table:table-row table:style-name="ro1"> <table:table-cell /> <table:table-cell office:value-type="string"> <text:p>000</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell office:value-type="string"> <text:p>Areál</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell office:value-type="string"> <text:p>PL.VN.MIT</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell office:value-type="string"> <text:p>0 Místnost technická</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell table:number-columns-repeated="2" /> <table:table-cell office:value-type="float" office:value="77"> <text:p>77</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell office:value-type="string"> <text:p>Are</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell /> <table:table-cell table:style-name="ce2" table:formula="oooc:=TRUE()" office:value-type="boolean" office:boolean-value="true"> <text:p>PRAVDA</text:p> </table:table-cell> <table:table-cell table:number-columns-repeated="245" /> </table:table-row>jsou to stejne data v obou formatech. hadejte ktery se asi bude rychleji spracovavat
<c>
? cell? comment? content? caption?
a nejaké príklady (používame rozum
(objektívne)) z textového procesoru by neboli? A čo tak ukážky toľko kritizovanej práce s dátumami?
Tiskni
Sdílej: