Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Co takhle: Nikdy neříkej nikdy, dokud bude Ábíčko Ábíčkem, tak bude mít proč se vrátit?
David tým príspevkom ukončoval viacero diskusií (paradox je, že som si to všimol až ku koncu, vivat funkcia "Sbalit"), napr. v tejto diskusii je to hneď trikrát.
Tak se vubec nic nestane. Nevim proc si nekteri lide mysli, ze jsou nenahraditelni.Viz zde a zde. Příště si prosím přečti pořádně, co píšu. Nebo si dej to pivo, když ho doporučuješ jiným.
Tento server mam rad a tim ze odesel jeden uzivatel se kvalita serveru nezmeni. Je tu spousta jinych uzivatelu, kterych se velice vazim.Chtel jsem naznacit, ze nemas pravdu. Yeti bude v diskusnich forech chybet, to se neda poprit. A kvalita portalu se odviji od lidi, kteri na nej chodi. Pokud zacnou odchazet, aby si nenechali kazit naladu jednim arogantnim asocialem, bude to spatne. Kdyby mu skutecne slo o povzneseni Linuxu, tak by si zalozil vlastni portal, dodal mu kvalitni obsah, prilakal ctenare a delal by, co by podle neho pomohlo Linuxu. Tady to podle nej delame spatne, tak at nam ukaze lepsi cestu. Pokud bude lepsi nez abicko, nasi ctenari prejdou k nemu.
linux@linux.cz
, také to prvoplánově bylo kvůli neustálým agresivním výpadům jednoho přispěvatele proti čemukoli, co není jeho Jedině Správná Distribuce. Ale pokud bych měl být upřímný, spíš jsem tenkrát prostě neměl moc čas a neoslovovala mne struktura dotazů, které tam začaly výrazně převažovat (buď stokrát opakované dotazy na první stránku manuálu nebo věci, které jdou mimo mne).
Tiskni
Sdílej: