Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »...ale význam to nemá. Gigabitové karty jsou dnes běžně na desce, případně jsou koupit za pár korun.Význam to má, například mám starý notebook, nemám sériový ani paralelní kabel...prostě to není čím propojit, ale plnohodnotná zvukovka tam je... Někdy to zkusím...a třeba to posílat i v morseovce:) Rozhodně je to asi nejlevnější řešení PC komunikace (samozřejmě se staršímy počítači)...
Rozhodně je to asi nejlevnější řešení PC komunikace (samozřejmě se staršímy počítači)...Pokud se do ceny takového řešení započítá i doba na napsání SW, který by to obsluhoval, tak by vyšlo levněji si nějak sehnat kabel. To už by bylo jednodušší ofotit to z displeje digitálem a prohnat přes OCR.
Amatérský ani ne, jako spíš ideální. Tohle by v praxi nefungovalo a to proto, že:
1) Zvukovka má sice DAC 16b, ale ADC obvykle 12b (i když nápis na krabici mluví jinak)
2) O kvalitě těchto DAC v integrovaných zvukovkách si nechte jen zdát.
3) Signální procesor si s těmi daty taky trochu pohraje.
4) Výstupní zesilovače mají nenulový šum a offset.
5) Cokoliv dalšího
Takže celková rychlost by byla výrazně nižší. To co jste spočítal je vlastně bitová rychlost audio cd. Abyjste takto mohl přenášet data, tak byste k tém datům musel přidávat samoopravné kódy a to až do desítek procent.
Tiskni
Sdílej: