Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Tiskni
Sdílej:
...ale význam to nemá. Gigabitové karty jsou dnes běžně na desce, případně jsou koupit za pár korun.Význam to má, například mám starý notebook, nemám sériový ani paralelní kabel...prostě to není čím propojit, ale plnohodnotná zvukovka tam je... Někdy to zkusím...a třeba to posílat i v morseovce:) Rozhodně je to asi nejlevnější řešení PC komunikace (samozřejmě se staršímy počítači)...
Rozhodně je to asi nejlevnější řešení PC komunikace (samozřejmě se staršímy počítači)...Pokud se do ceny takového řešení započítá i doba na napsání SW, který by to obsluhoval, tak by vyšlo levněji si nějak sehnat kabel. To už by bylo jednodušší ofotit to z displeje digitálem a prohnat přes OCR.
Amatérský ani ne, jako spíš ideální. Tohle by v praxi nefungovalo a to proto, že:
1) Zvukovka má sice DAC 16b, ale ADC obvykle 12b (i když nápis na krabici mluví jinak)
2) O kvalitě těchto DAC v integrovaných zvukovkách si nechte jen zdát.
3) Signální procesor si s těmi daty taky trochu pohraje.
4) Výstupní zesilovače mají nenulový šum a offset.
5) Cokoliv dalšího
Takže celková rychlost by byla výrazně nižší. To co jste spočítal je vlastně bitová rychlost audio cd. Abyjste takto mohl přenášet data, tak byste k tém datům musel přidávat samoopravné kódy a to až do desítek procent.