Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tiskni
Sdílej:
...ale význam to nemá. Gigabitové karty jsou dnes běžně na desce, případně jsou koupit za pár korun.Význam to má, například mám starý notebook, nemám sériový ani paralelní kabel...prostě to není čím propojit, ale plnohodnotná zvukovka tam je... Někdy to zkusím...a třeba to posílat i v morseovce:) Rozhodně je to asi nejlevnější řešení PC komunikace (samozřejmě se staršímy počítači)...
Rozhodně je to asi nejlevnější řešení PC komunikace (samozřejmě se staršímy počítači)...Pokud se do ceny takového řešení započítá i doba na napsání SW, který by to obsluhoval, tak by vyšlo levněji si nějak sehnat kabel. To už by bylo jednodušší ofotit to z displeje digitálem a prohnat přes OCR.
Amatérský ani ne, jako spíš ideální. Tohle by v praxi nefungovalo a to proto, že:
1) Zvukovka má sice DAC 16b, ale ADC obvykle 12b (i když nápis na krabici mluví jinak)
2) O kvalitě těchto DAC v integrovaných zvukovkách si nechte jen zdát.
3) Signální procesor si s těmi daty taky trochu pohraje.
4) Výstupní zesilovače mají nenulový šum a offset.
5) Cokoliv dalšího
Takže celková rychlost by byla výrazně nižší. To co jste spočítal je vlastně bitová rychlost audio cd. Abyjste takto mohl přenášet data, tak byste k tém datům musel přidávat samoopravné kódy a to až do desítek procent.