Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Po tomhle peknem uvodu nasleduje --pulstrankove blaboleni o nicem. Ehm, dotazy na vyber distribuci nebo MTA by se mely IMHO nejak omezit, protoze (1) jsou a budou stale lidi co potrebuji vodit za rucicku a pouzivat to co ostatni a o cem si ostatni mysli, ze je to nejlepsi a (2) jsou tu grafomani co to nezkusili, ale "vedi" co je pro koho dobre a co ne. Zkratka: wasted bandwidth.
BTW: tomu terminu "hardcore" ve spojitosti se Slackem jsem se naopak od srdce zasmal, dik, prodlouzil jsi mi zivot Petere.
Hned v první (dva roky staré ) odpovědi používáte Slackware, inu, čo bolo, to bolo
Já taky používal věci, až se dnes divím
Nemělo by se proti těmhle oživlým diskuzním dědečkům něco dělat? Například nějak zvýraznit, že diskuze je tři roky stará.
Debian se hodi na jine veci, budto pro fanaticke fanousky tohoto distra nebo na novy HW a architektury protoze ma sirokou zakladnu vyvojaru.
-djz
Tiskni
Sdílej: