plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Ja jsem zkousel tu verzi 0.3 nedavno a vypada fakt dobre. Jen mi tam chybela podpora vice uctu a pak taky moznost nastavit si jine vychozi informace o serveru. Protoze pokud chci pouzivat Google talk, tak musim nastavit server talk.google.com na portu 5223. Ani nevim proc, ale v Jabbim to neslo.
Mozna by nebylo spatne, kdyz uz to chcete delat vice pro BFU jak pisete vise, dat tam primo na vyber pri nastavovani uctu jabber nebo google talk (BFU kolikrat ani nevedi ze to je taky jabber) s tim, ze by tam uz to nastaveni serveru a tak podobne bylo automaticky.
Zkusil jsem i jabbim-200711271358 a taky se mi nepripoji. Stahnout, pustit a zadat login quimby2(a)gmail.com, heslo a ok? To mi napise, ze se to pripojuje k serveru a pak se to vrati zpet na obrazovku "přihlášení". Ucet na jabber.cz jede v pohode.
A kdyz jsme u těch funkci co chybi, tak jsem tam nenasel moznost nastavit si proxy na posilani souboru.
A kdyz jsme u těch funkci co chybi, tak jsem tam nenasel moznost nastavit si proxy na posilani souboru.A to je dobře
Momentalne si myslime, ze to neni funkce pro 95% uzivatelu. Staci to takhle?to jsi ale měl říct hned na začátku - něco jiného je "jsme na začátku vývoje, teď nás zajímá uspokojení potřeb většiny, pak se uvidí" než "použij jiného klienta, u nás to nebude" (jak to vyznívá)
Jo, vice uctu neni to nejdulezitejsi. Hlavne aby to bylo jednoduche a pekne graficky. To lidi pritahuje.
Nekde jsem cetl, ze kdyz si zaplatim VIP ucet u jabbim.cz tak muzu vsechny ty features pouzivat i pres google talk ucet. To by mi stacilo, ak bych vice uctu nepotreboval . Nevite nekdo jestli to tak fakt je?
Pokud je to takova super funkce pro Lamiky, proc to tam dodnes Skype, WLM, ICQ nemaji?myslím si, že to je špatná otázka - jmenované sítě jsou centralizované, nelze je tedy s jabberem dost dobře srovnávat ... přirovnal bych jabber vůči ICQ jako třeba e-mail vůči poště ... mít více e-mailových schránek (a chtít je používat zároveň) je běžné, mít více poštovních schránek nikoliv samozřejmě spousta "Lamíků" si vystačí s jednou e-mailovou schránkou, stejně jako s jedním jabber serverem, ale těch, co chtějí mít účtů více, je rozhodně větší procentuální množství než Lamíků, co mají více poštovních schránek nebo více (aktivních) ICQ účtů
Tiskni
Sdílej: