Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Josef Halíček sepsal novinky ve vývoji Jabbim klienta za posledních 50 dní. Téměř 500 nových commitů za toto období a blížící se release 0.3, plus další novinky a snímky obrazovky.
Tiskni
Sdílej:
Ja jsem zkousel tu verzi 0.3 nedavno a vypada fakt dobre. Jen mi tam chybela podpora vice uctu a pak taky moznost nastavit si jine vychozi informace o serveru. Protoze pokud chci pouzivat Google talk, tak musim nastavit server talk.google.com na portu 5223. Ani nevim proc, ale v Jabbim to neslo.
Mozna by nebylo spatne, kdyz uz to chcete delat vice pro BFU jak pisete vise, dat tam primo na vyber pri nastavovani uctu jabber nebo google talk (BFU kolikrat ani nevedi ze to je taky jabber) s tim, ze by tam uz to nastaveni serveru a tak podobne bylo automaticky.
Zkusil jsem i jabbim-200711271358 a taky se mi nepripoji. Stahnout, pustit a zadat login quimby2(a)gmail.com, heslo a ok? To mi napise, ze se to pripojuje k serveru a pak se to vrati zpet na obrazovku "přihlášení". Ucet na jabber.cz jede v pohode.
A kdyz jsme u těch funkci co chybi, tak jsem tam nenasel moznost nastavit si proxy na posilani souboru.
A kdyz jsme u těch funkci co chybi, tak jsem tam nenasel moznost nastavit si proxy na posilani souboru.A to je dobře
Momentalne si myslime, ze to neni funkce pro 95% uzivatelu. Staci to takhle?to jsi ale měl říct hned na začátku - něco jiného je "jsme na začátku vývoje, teď nás zajímá uspokojení potřeb většiny, pak se uvidí" než "použij jiného klienta, u nás to nebude" (jak to vyznívá)
Jo, vice uctu neni to nejdulezitejsi. Hlavne aby to bylo jednoduche a pekne graficky. To lidi pritahuje.
Nekde jsem cetl, ze kdyz si zaplatim VIP ucet u jabbim.cz tak muzu vsechny ty features pouzivat i pres google talk ucet. To by mi stacilo, ak bych vice uctu nepotreboval . Nevite nekdo jestli to tak fakt je?
Pokud je to takova super funkce pro Lamiky, proc to tam dodnes Skype, WLM, ICQ nemaji?myslím si, že to je špatná otázka - jmenované sítě jsou centralizované, nelze je tedy s jabberem dost dobře srovnávat ... přirovnal bych jabber vůči ICQ jako třeba e-mail vůči poště ... mít více e-mailových schránek (a chtít je používat zároveň) je běžné, mít více poštovních schránek nikoliv samozřejmě spousta "Lamíků" si vystačí s jednou e-mailovou schránkou, stejně jako s jedním jabber serverem, ale těch, co chtějí mít účtů více, je rozhodně větší procentuální množství než Lamíků, co mají více poštovních schránek nebo více (aktivních) ICQ účtů