Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Josef Halíček sepsal novinky ve vývoji Jabbim klienta za posledních 50 dní. Téměř 500 nových commitů za toto období a blížící se release 0.3, plus další novinky a snímky obrazovky.
Tiskni
Sdílej:
Ja jsem zkousel tu verzi 0.3 nedavno a vypada fakt dobre. Jen mi tam chybela podpora vice uctu a pak taky moznost nastavit si jine vychozi informace o serveru. Protoze pokud chci pouzivat Google talk, tak musim nastavit server talk.google.com na portu 5223. Ani nevim proc, ale v Jabbim to neslo.
Mozna by nebylo spatne, kdyz uz to chcete delat vice pro BFU jak pisete vise, dat tam primo na vyber pri nastavovani uctu jabber nebo google talk (BFU kolikrat ani nevedi ze to je taky jabber) s tim, ze by tam uz to nastaveni serveru a tak podobne bylo automaticky.
Zkusil jsem i jabbim-200711271358 a taky se mi nepripoji. Stahnout, pustit a zadat login quimby2(a)gmail.com, heslo a ok? To mi napise, ze se to pripojuje k serveru a pak se to vrati zpet na obrazovku "přihlášení". Ucet na jabber.cz jede v pohode.
A kdyz jsme u těch funkci co chybi, tak jsem tam nenasel moznost nastavit si proxy na posilani souboru.
A kdyz jsme u těch funkci co chybi, tak jsem tam nenasel moznost nastavit si proxy na posilani souboru.A to je dobře
Momentalne si myslime, ze to neni funkce pro 95% uzivatelu. Staci to takhle?to jsi ale měl říct hned na začátku - něco jiného je "jsme na začátku vývoje, teď nás zajímá uspokojení potřeb většiny, pak se uvidí" než "použij jiného klienta, u nás to nebude" (jak to vyznívá)
Jo, vice uctu neni to nejdulezitejsi. Hlavne aby to bylo jednoduche a pekne graficky. To lidi pritahuje.
Nekde jsem cetl, ze kdyz si zaplatim VIP ucet u jabbim.cz tak muzu vsechny ty features pouzivat i pres google talk ucet. To by mi stacilo, ak bych vice uctu nepotreboval . Nevite nekdo jestli to tak fakt je?
Pokud je to takova super funkce pro Lamiky, proc to tam dodnes Skype, WLM, ICQ nemaji?myslím si, že to je špatná otázka - jmenované sítě jsou centralizované, nelze je tedy s jabberem dost dobře srovnávat ... přirovnal bych jabber vůči ICQ jako třeba e-mail vůči poště ... mít více e-mailových schránek (a chtít je používat zároveň) je běžné, mít více poštovních schránek nikoliv samozřejmě spousta "Lamíků" si vystačí s jednou e-mailovou schránkou, stejně jako s jedním jabber serverem, ale těch, co chtějí mít účtů více, je rozhodně větší procentuální množství než Lamíků, co mají více poštovních schránek nebo více (aktivních) ICQ účtů