V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
1./Bez debat by komunita neutahla vyvoj Qt na takove urovni a tempu jako Trolltech, pouze pokud by nekdo daroval extra penizeTyhle dve veci se IMHO vylucujou. Jak pises, nalijme si cisteho vina, Qt v rukou komunity a bez Trolltechu by znamenalo citelne oslabeni ve vyvoji a ztratu "corporate" pozadi, ktere maji velci klienti tak radi. Takze c. 2 by se nijak houfne nekonalo -- radsi budu ve firme pouzivat GNOME (IMHO ne zas tak katastrofalni desktop), za kterym stoji Novell a dalsi nez KDE, ktery stoji na toolkitu, kterej jeho matka prave opustila...
2./Padla by posledni vyhrada proti Qt, takze vetsina firem by nemela duvod pouzivat to blby GNOME: bez debat, pokud porovnate kvalitu GTK a Qt, tak jedinej duvod proc pouzit GTK jsou prachy, protoze kvalitou a rozsahem je Qt nekolik let napred. A to rikam, prestoze jsem s programovanim v GTK zacinal (tehdy, jeste nebyla GPL verze Qt a GTK bylo jeste kvalitou porovnatelne).
za kterym stoji Novell a dalsi nez KDENojo, narozdíl od Gnome, Novell žádné vývojáře KDE neplatí :-P
I pokud by se stalo Qt pohrobkem tak dnes je uz na takove urovni, ze mu GTK a spol. nesaha nekolik dalsich let ani po kotniky. Takze ke zpomaleni, ke kteremu by doslo, by vubec nevadilo: uz dnes predstavuje implementace vsech Qt feature ohromnou zatez pro KDE tym, takze pokud by se nekolik dalsich let vyvojari zabyvali spise rozsirovanim funkci v KOffice a podob. vubec bych se nezlobil.Z technickeho hlediska souhlas. Jenze nejde jen o vyvoj. Jde o kompletni support se vsim vsudy a ten by komunita nebyla schopna poskytnout na takove urovni jako Trolltech, rozhodne ne z pocatku. Takze firmy, co to chteji na config dialogy, by nejspis sly do BSD verze, ale firmy, co na tom maji postaveny kus businessu, by to IMHO neriskly. Potencialni problemy s vyvojem muzou vyjit mnohem draz nez licence...
To je pekna blbost. Proc likvidovat kravu, ktera vic doji nez zere? Zvlaste pak pokud naklady na vytvoreni alternativy Qtopie jsou nizsi nez cena Trolltechu.Já snad někde psal, že by Nokia chtěla Trolltech zlikvidovat? Máte nějakou věšteckou kouli nebo co? To si opravdu nemyslím, Nokia podle mě rozhodně Qt bude využívat a rozvíjet. Psal jsem jen to, že firmám jako Motorola a spol. se nemusí líbit představa, že by byly závislé na platformě ovládané konkurenční Nokií. Což je IMHO docela realistická představa, např. kdyby Motorola chtěla protlačit do Qtopie nějaké změny co potřebuje pro své mobily, Nokia by to mohla nenápadně "sabotovat" třeba zdržováním (logicky pro ní není dobré pomáhat svému konkurentovi).
Proste xm je je jen ubohej blbecek nebo zarytej GNOMista.Ehm? šlápl jsem vám na nějaké kuří oko či co? Mohu vás ujistit že "gnomista" opravdu nejsem, naopak jsem velkým příznivcem KDE. A co se týče hodnocení "blbeček", tak to ponechám na jiných, nicméně podle tohodle vašeho naprosto neopodstatněného a stupidního útoku bych řekl že blbeček budete spíš vy.
apt-get moo
? Pro tebe by měli implementovat zvláštní funkci apt-get masturbate
, která by generovala: "Už jsi dneska masturboval?" To by sis povinně pouštěl každý den hned ráno a odpověděl si na otázku, případně něco udělal s tím, aby odpověď byla ANO. Pak bys nepsal takové hloupé příspěvky jako teď.
Jak rika odkazana tiskova zprava, Nokia jeste Trolltech nekoupila. Sice je skoro jiste, ze se tak v budoucnu stane,Pokud nabízejí o 60 procent za akcii více než je tržní hodnota (ztrátové firmě), tak by se muselo stát něco opravdu monumentálního, aby k tomu nedošlo. Jinými slovy, na modlení už je pozdě... Mě by zase zajímalo, jak dlouho ještě budou podporovat lidi, jako je Aaron Seigo, kteří pracují na KDE.
Tiskni
Sdílej: