Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Margot Kaminski napsala podrobnou, ale dobře čitelnou analýzu uniklého návrhu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), dohody, kterou se vlády snaží držet v tajnosti, ačkoliv ovlivní právní prostředí v oblasti vynucování práv duševního vlastnictví. Mimo jiné je součástí návrhu i to, že by případy týkající se intelektuálního vlastnictví měly přednost u soudů.
Tiskni
Sdílej:
Uvítal bych kdyby se našla dobrá duše, která by ty jednotlivé body dokázala přeložit. Není vůbec jednoduché to číst natož pochopit.Právě jsem získal svolení autorky, takže to snad brzy bude. Pokud chcete někdo pomoci překládat, ozvěte se mi.
Ad poslední bod: Ale tak ta smlouva se bude vztahovat jen na ty státy, které ji ratifikují, že...Určitě? A co když bude pro státy EU stačit ratifikace Evropským parlamentem?
A co když bude pro státy EU stačit ratifikace Evropským parlamentem?Jako že by o tom hlasoval někdo, koho jsme volili? Pochybuju, tohle schválí komise a parlament si do toho nenechá kecat.
Nebude, ale je to způsob, jakým USA chtějí dotlačit k přijetí i ostatní. Prostě se domluví s několika velkými trhy (EU, Austrálie, Japonsko) a ostatní, když budou chtít s nimi obchodovat, budou muset přistoupit na pravidla. Proto se ACTA řeší mimo WTO. Jinak by jim do toho kecal Tádžikistán a jiní.
Mám takový neblahý pocit, že vzniká nová opona mezi těmi hodnými a těmi zlými. Na jedné straně členové ACTA, na druhé Rusko, Čína.