Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Prakticky všechny dnešní netbooky běží na platformě Intel Atom. To by se ale mělo v příštích několika měsících změnit, do hry přichází platforma ARM se svou nižší spotřebou a levnější výrobou. Více na www.reuters.com.
Tiskni
Sdílej:
Tohle mi připomíná tento vtip:
Imagine that Cray computer decides to make a personal computer. It has a 1500 MHz processor, 200 megabytes of RAM, 150 gigabytes of disk storage, a screen resolution of 1600x1600 pixels, relies entirely on voice recognition for input, fits in your shirt pocket, and costs £300.
What's the first question that the computer community asks?
"Is it PC compatible?
(převzato z http://www.scotsmist.co.uk/morejokes.html)
A trochu se bojím, aby v tom opravdu nebyl problém.
Copak ArchLinux tuhle architekturu ještě nepodporuje? Debian (a nejen ten) dávno ano
Nezdá se vám, že tyhle zprávičky se tady cyklicky objevují každý měsíc???
A co jsou potom Atomový netbooky? ;-)
Heh tak mi ukaž architekturu, která natrhne zobák Intelovu i7. Pochopitelně nejen v nějakém jednom okrajovém benchmarku. Pravdou je, že zhruba vzato nástup Opteronu znamenal začátek konce ostatních architektur z výkonového hlediska. Ty mají šanci jenom když se budou specializovat - SPARC na široký SMT (tady ale pochybuju o úspěchu), ARM na mizivou spotřebu a velikost (tady ano); POWER chvíli nabízel vysoký výkon, ale Intel se zase dotáhl, navíc mu jde všecko rychleji (třeba přidávání jader). Tuším, že snad power6 dokáže počítat v desítkové soustavě, což by mu mohlo někde pomoct. Cell vsází na asymetrický design, ale mstí se mu to komplikovaným programováním.
Nahalem je mozno co sa tyka pouzitych technologii jedno z najvyspelejsich jadier ale samotna ISA je stale rovnaky CISC-ovsky blast spatlany s tym co sa panom v Intely pacilo na RISC-och.
No přijde mi to jako že co chvíli někdo napíše "Bude tu ARM, serte na intel x86! ARM je hezčí, lepší, bla bla bla." Ale imho na tom jen tak wydle nepoběží a nikdo tenhle segment trhu stejně nepotřebuje a akorat nam to tu furt někdo vnucuje. Až to tu bude ať si píšou co chcou... BTW, podle mě do deseti let auta nahradí osobní helikoptéry, dostanou se všude, jsou hezčí, a hlavně... NIKDO JE NEPOTŘEBUJE!!!
Trhat žíly ti to nemusí, ale lidem co se to budou snazit prodat to trhat žíly rozhodně bude...
No, asi ti neudelam radost, ale jak to tak pozoruju, tak MS hodla ARm zablit svymi Windows CE nebo co.
Nachystat sacky ...3...2...1... a zvracime
prostě tohlensto jsou CPU pro unix-like systémy kde widle nemají co dělatJe krásné číst názory někoho, kdo procesorům opravdu rozumí.
Npo, Widlw byly IMHO i na ia64 (pry i XP) a na PPC byly NT.
Jezisi. To jsou preklepy. Opravdu jsem nechlastal.
Windows CE bych moc nefandil... Ten OS je technicky na úrovni Windows 98...
Já mám o takový netbook zájem. Ovšem záleží na tom co bude umět a na tom, kolik bude stát.
Pokud v tom bude kvalitní webový prohlížeč v ideálním případě s podporou flash, java popř. i silverlight a další sraček používaných na webové aplikace. Pokud tam bude podpora skype a nějakých dalších kecálků, pak to je pro mne velmi dobře použitelné. A Pokud to bude v ceně výrazně nižší než je normální notebook (což současné netbooky nesplňují) - pak mám vážný zájem.
v ideálním případě s podporou flashno, to bude asi problém. nevím, jak je teď daleko gnash, ale i kdyby nakrásně dosáhl plné podpory, nebude to na slabších CPU nic moc, pojede-li to vůbec. a swfdec toho afaik zase moc neumí.
kvalitní webový prohlížeč v ideálním případě s podporou flash, java popř. i silverlight a další sraček používaných na webové aplikace. Pokud tam bude podpora skype a nějakých dalších kecálků
Tak to bude problém ať na tom poběží jakýkoliv systém.
Takmer akakolvek poriadna architektura, ktora by sa dostala do netbooku v priatelnej cene je imho obrovsky pokrok. Povodne som si myslel ze hned ako sa objavi Cortex 8 sa objavi aj netbook na tomto CPU, ale zda sa ze to este chvilku potrva. Hlavne pevne dufam, ze cena ARM netbookov bude lepsia ako cena netbookov s cinskym MIPS loongsonom, ktore sa pod 300 ojro nenajdu:(