Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Otevřený dopis NVIDII (OpenTheBlob.com, zprávička) nyní následuje další, tentokrát určený výrobcům grafických karet NVIDIA (ASUS, BFG Tech, Gigabyte, MSI a dalším). Pokud vám záleží na otevření NVIDIA, stránka s ukázkovými dopisy a odkazy je dostupná na OpenTheBlob.com.
Tiskni
Sdílej:
radeon
pro jistotu ani nenaběhla Xka, s driverem fglrx
se sice zobrazil přihlašovací dialog WDM, ale do tří vteřin byl systém spolehlivě v kopru (ne Xka, celý systém). Pak jsem tam vrazil jakousi NVidii (8600GT) a všechno fungovalo ihned (driver nv
, drivery od NVidie jsem ani nemusel zkoušet). Všechno z Debianu testing. Věcí té největší důležitosti je tak nějak funkčnost systému – říkat cokoliv jiného pro mne není víc než úsměvná póza.
i810
na intel
a prestalo to uspavani fungovat uplne, takze sem ztravil asi pul dne hledanim v cem je problem, protoze vzdy po probuzeni to vytuhlo a musel sem delat restart. Potom jsem chtel zkusit Archlinux, moc se mi líbil, ale nefungovala 3D akcelerace - teda vypadalo to napul ze funguje napul ze ne, ruzny artefakty ve hrach proste divny.. glxinfo psalo ze direct rendering: NO ale 3D aplikace fungovaly, ale divne, dneska jsem na to prisel, byl tam nainstalovan nakej ovladac od ati, nahradil jsem ho libgl
a ted to funguje (to ale neni chyba ovladace), ale stejne musim pouzivat driver i810 protoze s intel nejde uspavani.
2)Jaderna cast je open sourceNe, jenom malý wrapper.