Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Polishlinux.org dokumentuje stav vývoje KDE 4.4 v revizi 1055000. Autor článku si vychvaluje přidávání apletů jako snazší, i když je zde stále prostor pro vylepšení. KRunner se dá nastavit tak, aby vykukoval zeshora obrazovky jako Yakuake, téma Oxygen je animované a tím i živější, okna se dají ručně seskupovat do skupin a ještě více.
Tiskni
Sdílej:
Animovaný Oxygen ? O jej, to jsem zvědav.
Mountni NFS a pak odpoj network kabel - Tomu rikas stabilni??? Plasma se cela sekne.
Mej pripojeny network, uspi pocitac, odpoj network kabel, nastartuj pocitac - bude ti trvat skoro minutu, nez po zadani hesla najede desktop. To je ta tva stabilita?
Delphin je pomalej - jako snek. Eplorer je o 200% rychlejsi,
Tak by me zajimalo, jestli se na ten desktop jen koukas, nebo jestli v nem pracujes.
No na tohle jsem taky narazil, ale nestává se mi to tak často, takže jsem se k tomu ještě nedostal. Máš nějaký bug report? Že bych zahlasoval? Podle mně se čeká na nějaký timeout.Mountni NFS a pak odpoj network kabel - Tomu rikas stabilni??? Plasma se cela sekne.
Naklikám si ve FF stránky co mně zajímají, uspím NB a jdu na vlak. Tam otevřu NB a bez zdržení desktop najede. Nemáš zase problém s NFS?Mej pripojeny network, uspi pocitac, odpoj network kabel, nastartuj pocitac - bude ti trvat skoro minutu, nez po zadani hesla najede desktop. To je ta tva stabilita?
Nevšiml jsem si. Možná nejsem tak náročný. Nicméně oproti Exploreru toho umí mnohem více.Delphin je pomalej - jako snek. Eplorer je o 200% rychlejsi,
Pracuji, pracuji. Oracle PL/SQL, kate - shell scripty, konsole a ssh na různé unix servery, OO.org a okular na dokumenty, kate, krusader, basket, Oracle forms developer pod wine, Firefox, Thunderbird a k tomu mi hraje amarok. Ale přiznávám, že nejsem běžný uživatel. Krusader, amarok, basket a toru pravidelně kompiluji ze svn/git. Takže to že se někde něco rozbije, případně někde něco nefunguje je relativně běžné. Když to jde, tak se snažím poslat bugreport, případně i patch, je-li to v mých silách. Hlavně u Tory mám teď pár bugů, které by chtěly podrobněji prozkoumat a nahlásit.Tak by me zajimalo, jestli se na ten desktop jen koukas, nebo jestli v nem pracujes.
NFS problem je nahlasen uz poradnou dobu. Myslim, ze to i jednou opravili (nespominam si verzi), ale hned to zase rozjebali s dalsi verzi. Jelikoz mam NFS vsude, tak to je obrovskej opruz. Proste mi neni jasny, jak stabilni system muze zaviset na NFS pripojeny.
Ohledne toho loginu po uspani. Po kazde to muzu reprodukovat. Jak mele nedam sit dolu, uspim, odpojim kabel, prenasim jinam....., zapnu, tak login nabehne rychle, ale dlouho to trva po zadani hesla aby se mi zobrazila plocha. Nevim cim to je, jelikoz nemam zadny log. Take nevim jestli to neni tim, ze pouzivam LUKS a sifrovany filesystem. Ale i tak stabilni system by toto nedelal.
Nerikam, ze KDE4 je spatne. Ale proste stabilni neni. Navic je to oproti jinym wokenim managerum dost pomale.
Ano, Dolphin toho umi hodne. To se mi na nem libi, ale je proste pomalej. Treba KDE3 bylo mnohem rychlejsi v pouzivani file manageru (je mi jedno co tam bylo, ale makalo to).
Proste se mi nezda ta rychlost. Porad to vse vychvalovaly, jak QT4 je rychlejsi, ale zatim je vse 3x pomalejsi.
Z tohoto pohledu KDE 4.3.x a NENÍ stabilní verzí KDE, ve smyslu následníka 3.5.10Ano, máte pravdu, KDE4 není a nikdy nebude nová verze KDE3, i když selský rozum 4>3 k tomu svádí. Jsou to dva různé softwary, které se jmenují podobně. A navíc KDE3 už asi nikdo moc neudržuje.