abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?

    Steven J. Vaughan-Nichols z LinuxDesktop.com nabootoval svoje staré 300 MHz Pentium, aby zjistil, co je pravdy na tvrzení Alana Yatese (Microsoft), že OpenOffice.org je tam, kde byl MS Office před 10 lety.

    8.3.2006 12:34 | Daniel Kvasnička ml. | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    8.3.2006 12:40 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    No, OpenOffice na 64 MB RAM, to si neumím představit :-), ale pobavila mě tato hláška
    I played with it for a few minutes, and, you know what? Yates is right. OO.o 2.0 works and looks a lot like Office 97. In other words, it works better than Office 2003.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Daniel Kvasnička ml. avatar 8.3.2006 12:51 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    jo, jo :-) zbytek clanku je v podstate jen omacka k tehle vete.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    8.3.2006 12:56 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    OpenOffice jsem takhle nikdy nezkoušel, ale StarOffice 5.2 ano. V roce 2000 mi běžel pod Windows na P-II 400 MHz s 64 MB RAM. Pouštel se sice minutu (z pomalého 1,2 GB Western Digitalu), ale pak pracoval poměrně svižně. A proč jsem to dělal? StarOffice nabízel některé funkce, které Microsoft Office nenabízí ani dnes - třeba sloupce v textovém poli. :-)
    8.3.2006 13:32 random | skóre: 11 | Kosice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    no ja som napisal celu diplomovku v OO.org2 ... a dokonca som ju odmietol exportovat do ineho formatu ako ODT a PDF ... myslim ze z toho boli vseci na katedre vyburany ale preslo mi to :) ... no ale k veci ... setko som to robil na konfiguracii K6-2 500, 256MB RAM, 80GB HDD ... no ale zaujimavostou bolo to ze aj napriek rozsahu 100stran a mnozstvu objektov to ficalo velmi svizne (dokonca aj so zapnutim spellcheckingom .. neviem sice naco ... aj tak to nepomaha ;) ) ... pochybujem ze by som nieco take dokazal na M$ produktoch ... sak ked som posledny krat mal na tom stroji Wcko tak blue death bol na hodinovom poriadku ... a vlastne aj tak som M$ office nepouzival neviem kde by som sa s tym dopracoval...
    8.3.2006 14:38 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    A za domaci ukol opsat 1000x: "Diplomku budu delat jedine v TeXu!" ;-)
    8.3.2006 22:28 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    divim se, že sem ještě nikdo nepastnul makro pro tisícinásobné opakování textu "Diplomku budu delat jedine v TeXu!" :-D
    .. avatar 8.3.2006 22:37 .. | skóre: 4 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    rekl jste si o to :))

    $ for i in `seq 1 1000`; do echo "$i Diplomku budu delat jedine v TeXu!"; done

    9.3.2006 00:39 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Řekl bych, že jste špatně pochopil zadání. Předpokládám, že kolega myslel něco na způsob
      \newcount\icnt \icnt=0
      \loop
        \advance\icnt by 1
        \hbox{Diplomku budu dělat jedině v \TeX{}u}
        \vskip 0pt plus 1pt
      \ifnum\icnt<1000
      \repeat
    
    David Watzke avatar 9.3.2006 06:04 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Btw for i in {1..1000}.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    9.3.2006 08:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Nebo 'for ((i=1; i<=1000; i=$i+1))'
    9.3.2006 08:41 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Snad
    for ((i=1; i<=1000; i++))
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    8.3.2006 14:43 Pavel Stěhule
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Nic ve zlem, ale Msofti Office je mnohem rychleji nez OO. Delam s obojim. Jak Calc tak Word. Mozna, ze narazite na funkce, ktere MO nema, ale ja spis narazim, na to co nema OO - predevsim VBA :-(. Nechci se tady ale navazet do OO, je to dan za multiplatformost.
    Mikos avatar 8.3.2006 15:04 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    VBA? Co to má být? Doufam, že ste tím nemyslel Visual Basic nebo VBA scripty či jak se tomu nadává. Jestli ano, tak to mi tedy opravdu nechybí :-D Apage Satanas ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    8.3.2006 16:49 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Nemá VBA, ale třeba má mnohem lepší věci... ;-)
    8.3.2006 13:59 Vaclav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Delam svoji danovou evidenci v MS Excel, kdyz jsem presel na Linux tak jsem si to otevrel v OO Calc a kupodivu to vypadalo OK tak jsem si rekl hura Excel uz potrebovat nebudu jenomze po case se ukazalo ze Calc delal ruzne chyby napr. po pouziti filtru pro vice sloupcu najednou filtr nekdy prestal fungovat, chovalo se to velmi divne, nektere soucty nesedely dlouho jsem koumal cim to muze byt ale nezjistil jsem. Calc je bohuzel take znacne pomalejsi alespon s tou mou docela velkou tabulkou ... moc me mrzi ze musim zminovat takovou zkusenost jinak jsem nadsenec do Linuxu a MS softu se vyhybam co to jde. Po par dnech jsem se vratil k excelu a bohuzel svoje finance jedu nadale v nem pres vmware, tam vse funguje OK a dokonce je to porad daleko sviznejsi nez v Calc.. bohuzel...
    MaT avatar 8.3.2006 20:57 MaT | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    Co takhle zkusit Gnumeric? Svižnější je určitě, někde dokonce někdo tvrdil, že má i více funkcí než Excel (nepočítal jsem je :-). Já s ním pracuji daleko radši než s Calcem (už jen kvůli tomu, že naběhne hned a ne až za 20 sekund) a celkem mi v něm nic nechybí...
    Open source software for open minded people. :-)
    13.3.2006 20:37 Kapitán Kirk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOfice.org 10 let za MS Office?
    crossover ty M$ office pod linuxem umí a běhá to o dost rychlejc než skrz vmware jestli máš nějaký problémy s calc tak to prosím nahlaš do jejich bugzilly a věř že se na to alespoň kouknou.. tak jim s tim můžeš pomoct.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.