Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Mandriva poskytla dva vývojáře, kteří mají pomoci s portováním K3b do KDE 4. Doufají, že se jim novou verzi povede začlenit do jarního vydání Mandrivy.
Tiskni
Sdílej:
K3b pro KDE4 budeVždyť přeci nijak nehrozilo, že by nebylo, tak proč takovýto titulek...? IMHO jde o to, že bude dřív, nebo se pletu?
Něco se najde, ale pokud něco nefunguje, tak je v prvé řadě třeba nahlásit bug. Samo od sebe (chyby si všimne někdo jiný) se to spraví málokdy.
S Compizem? To dělá kamarádce...ale s Kwin to nezlobí.
AFAIK QT4 k3b sice je, ale z QT3 jenom překopaný robotama a sem tam něco udělaný člověkem, ale není to 100% funkčnost ...
Řekl bych spíše, že je to v žalostném stavu. Sice se to spustí, ale tím to končí. (jasně, že sem tam něco funguje, ale jak říkám, není to 100%).
Hlavne neumi palit. Nechapu proc, kdyz to obstaravaji dvd-rw-tools/wodim nebo jak se to jmenuje (proste palici nastroje pro CLI), ale fakt se mi s tim jeste nic vypalit nepovedlo.
Já používám K3B ze SVN pod GENTOO a jede už skoro bezp roblémů. Vypalování funguje a všechny běžné věci taky. Trochu jsou zatím problémy s různými proprietárními vlastnostmi, ale vesměs mám z něj dobrý pocit a je vidět, že se na něm dost usilovně maká.
To mi pripomina, jde v Linuxu (potazmo K3B) palit na Blue Ray? Palirny se uz zacinaji dostavat na prijatelnou cenu a zvazuju, ze bych si taky jednu palirnu poridil.
Hm, odpovim si sam. Zda se ze jo.
Podle textu jo, ale ma USB BL vypalovacka zatim pod linucem nejak nejde.
Jde to, ale AFAIK jedine s originalnimi cdrtools.