Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
H-Online píše o tom, jak se blíží konec podpory protokolu XMPP ze strany Google. Služba Google Talk je totiž nahrazována Hangouts, které plně závisí na Google+. Uživatelé Hangouts se tedy nedomluví s nikým, kdo služby Google nevyužívá.
Tiskni
Sdílej:
A to jsem ještě před pár lety ke vší spokojenosti provozoval videohovory mezi Pidginem (Linux) a GoogleTalkem (Windows)...
google s XMPP nekonci. s cim konci je federace (server 2 server, s2sTo je jedno, v konecnem dusledku to nasere uplne stejne.
Co jsem četl, tak podle přestavitelů Googlu nebyl problém technický. Klidně můžou dál používat XMPP a udělat si do něj rozšíření, které by přidávalo ty jejich nové funkce a časem to dostat do standardu, stejně jako si tenkrát udělali Jingle. Problém je v tom, že Google nechce umožňit přístup do sítě konkurenci. Prý když oni jim neumožní přístup do jejich sítí, Google jim udělá to samé. Nedávno např. Microsoft přidal podporu Gtalku do Outlooku, ale svůj Skype neotevře.
Otevřenost se Googlu už asi nevyplácí, tak se rozhodli být uzavření jako ostatní a mně nezbývá než oprášit svůj starý Jabber account
Vždyť ani v linuxu se nejsou schopni lidi dohodnout, pořád se forkuje.
Kdyby firmy podporovaly fork, tak se půlka Google vzbouří a založí Doodle, co bude vyhovovat zbytku světa
Smutne. Ted jen doufam, ze se uvedomeli lide prestehuji jinam a nevykaslou se na zbytky kontaktu.
A propo, uz asi vim, co odpovim te headhunterce z Googlu, co me neustale laka kamsi...
Zrejme mas na mysli tie ich ponuky, co ti mailom pridu. :) Preco neskusit, ze jo. Ale to je ina rozpravka. Akokolvek, si myslim, ze Google ma moc a velku, tak si rovnez myslim, ze nebyt googlu, tak tu mnohe niet. Mozno som daky pozadu, ale zakazdym, ked nieco uviedol, tak uviedol aj rozhranie, cez ktore je mozne komunikovat v zmysle vyuzivat sluzbu. To sa neda povedat ani zdaleka o Skype, Microsoft a mnohych dalsich, ci uz skor spomenutych firiem, sluzieb, atd. Takze "dont be evil" stale plati, si myslim. To ze tym ziskava moc je nespochybnitelne, ale pridme s niecim lepsim a ta moc bude v nas.
google proste nemel jinou moznost.V pořádku. Já nemám jinou možnost než přestat googlí účet používat, když se z něj nikam nedostanu. A stejně tak nemám důvod si o jejich kecech nemyslet svoje. Rovněž nemám důvod neposlat do patřičných míst jejich náboráře.
... hlavně kvůli vypečenému systému notifikací v Gnome 3, díky kterému jsem jinak novou zprávu občas objevil až několik hodin poté, co mi přišla. ...To jsem rád, že nejsem sám...