abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 564 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Linux 2.6.31

    Vyšel Linux 2.6.31 (LKML). ChangeLog má přes 7,3 MiB. Kromě jiného byla přidána podpora USB 3.0, CUSE (ekvivalent FUSE pro znaková zařízení), IEEE 802.15.4, NFS 4.1. Vylepšená správa paměti přispívá k lepší odezvě desktopu. Více na Kernel Newbies.

    10.9.2009 05:41 | Ladislav Hagara | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    David Watzke avatar 10.9.2009 05:57 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    No konečně, Con hned vydal BFS pro .31, takže už kompiluju :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    progdan avatar 10.9.2009 07:57 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Podle benchmarku prej zatim nic moc.
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    10.9.2009 08:36 ehm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    CK patch je pro nízkou latenci desktopu, proto má výkonové regrese v testech spíše měřících výkon v serverových aplikacích, zatímco současná jádra jsou spíše navržena pro dobré škálování výkonu na mnohaprocesorových systémech a desktop tím těžce trpí. Na desktopu uvítám necukající se kurzor, plynulé audio/video a okamžitou reakci gui i při vysoké zátěži a oželím nějaké to procento výkonu. Si dohledej diskuse k tomuto tématu zde na ABCLinuxu.
    10.9.2009 10:04 Nicco | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Presne na toto cakam uz roky. Idem pohladat tu diskusiu.
    10.9.2009 11:53 Peter Fodrek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Podla mna je to cele o tomto povodnone povazovanom za nezmysel

    Síťové ovladače již nějaký čas používají čím dál tím hůře pojmenované rozhraní NAPI („nové API“). NAPI umožňuje síťovému ovladači vypnout přerušení od rozhraní a přejít do dotazovacího [polling] režimu. Dotazování je obecně považováno za špatnou věc, ale problém je to ve skutečnosti jenom v případě, když dotaz nezjistí žádnou užitečnou práci. U vytíženého síťového rozhraní vždy budou nějaké pakety, které je potřeba zpracovat, takže „dotazovat se“ v tomto případě znamená „pustit se do vyřízení nahromaděné práce“. A když je vždy nějaká práce, přerušení informující systém o tomto faktu jsou jenom šumem navíc. Jonathan Corbet, autor tohoto článku, rád takovou situaci přirovnává k upozornění na nový e-mail; každý, kdo dostává větší množství e-mailů, takové upozorňování pravděpodobně vypne. Ruší a když se dotyčný dostane k tomu, aby se podíval do pošty, pravděpodobně vždycky nějaký nový e-mail najde.

    http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-noviny/jaderne-noviny-12.-8.-2009

     

    10.9.2009 09:14 bender
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Ten benchmark nebyl k desktopu zrovna fér

    10.9.2009 09:15 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Ty Ingovy benchmarky jsou zcela zcestné, ale to se dalo očekávat ;-) Rozdíl v interaktivitě/latencích desktopu mezi originálním CFS a Kolivovým BFS je vidět na první pohled (a to velmi výrazně, hlavně pod zátěží), samozřejmě ve prospěch BFS. Syntetické benchmarky mě tedy absolutně nezajímají :-P

    Btw. vyšel už např. i androidí CyanogenMod ROM pro HTC Dream (G1) a HTC Magic s kernelem s BFS a lidé to popisují jako by měli nový telefon s podstatně výkonějším procesorem, ten rozdíl je prý přímo propastný (osobně mám HTC Hero, takže jsem to nezkoušel, ale když vidím jaký je ten rozdíl i na výkoném desktopu, tak tomu naprosto věřím).
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    10.9.2009 10:08 Nicco | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    To stoji za vyskusanie, z popisu to vyzera, ako revolucia v Linux desktope a zeby sa konecne Linux vyrovnal vo vykone GUI Windowsu? Ako ale pride user k tomu, aby mal jadro desktopove, alebo serverove, ked si stiahne napr buduce opensuse?
    10.9.2009 10:17 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    To je to na co jsem se ptal níže, já taky používám openSUSE a dost by se mi líbilo, kdyby mi instalátor dal vybrat, ideálně s krátkým popisem, co která volba znamená, tj. jedno vhodné pro server/nižní interaktivita, druhé pro desktop/nižší výkon serverových aplikací.

    Jenže v dnešní době pitomých syntetických benchmarků, kdy např. Phoronix porovnává distribuce podle výkonu a to testy, které jsou normálnímu uživateli uplně ukradené to vidím dost bledě. Prostě co na tom, že kliknete na menu a ono se 3s nic neděje, hlavně že to udělalo o 1000 dotazů do databáze (kterou nikdy nepoužijete) více.

    10.9.2009 13:12 ehm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Zbývá jen buď sám si ručně opatchovat a zkompilovat vanilku, nebo Gentoo useři (i když vlastně všichni Linuxáci) mohou použít zen-sources http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-789040.html
    10.9.2009 14:35 Peter Fodrek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Myslim si, ze toto(patchovanie kernelu pri boote ) je riesenie...

    LWN: Thomas mi jednou říkal o schématu, ve kterém by se rtmutexy patchovaly do/z běžícího jádra během bootu, což by distributorům umožnilo dodávat jediné jádro, které by mohlo běžet buď v realtimovém, nebo "normáním" režimu. Je to stále něco, na čem pracujete?

    Thomas: Momentálně na tom nepracujeme, ale je to stále na seznamu věcí, které je potřeba prozkoumat.
    http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-noviny/jaderne-noviny-18.-2.-2009
    pouzivat chcu toto ...
     
    Rebootovat systém kvůli aplikování bezpečnostní aktualizace je nepříjemnost. V některých případech je to dokonce horší než nepříjemnost; z různých důvodů nelze mnoho systémů vůbec vypnout bez narušení práce, kterou mají dělat. V dubnu se Jaderné noviny dívaly na Ksplice, mechanismus, který umožňuje instalaci jaderných aktualizací bez potřeby rebootovat systém. Od té doby práce na Ksplice pokračovala, byla zaslána nová verze a projekt se začíná pohybovat směrem k začlenění do jádra. Je tedy na místě další pohled.

    Hlavním myšlenka Ksplice zůstává stejná: když je mu dán strom zdrojových kódů a patch, přeloží jádro jak s, tak bez patche a hledá rozdíly. Za tímto účelem je postup při překladu modifikován tak, aby každá funkce a datová struktura byly ve své vlastní spustitelné sekci. To je pro překladač a linker poněkud obtížnější, ale vývojáři jsou na potíže, které těmto nástrojům způsobí, výrazně necitliví. Když jsou věci takto rozděleny, je relativně jednoduché identifikovat minimální sadu změn v binárním obrazu jádra, kterou patch způsobí. S trochou opatrnosti potom Ksplice může patchovat nový kód do běžícího jádra. Když je to dokončeno, staré jádro používá nový kód bez nutnosti rebootu.

    http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-noviny/jaderne-noviny-26.-11.-2008

    Grunt avatar 10.9.2009 23:27 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    To stoji za vyskusanie, z popisu to vyzera, ako revolucia v Linux desktope a zeby sa konecne Linux vyrovnal vo vykone GUI Windowsu?
    Ano. Opravdu. Za posledních 10 let v Linuxu nebylo nic revolučnějšího. Ach jo. Je vůbec něco na co scheduler není lékem? A nebo už by se spíš měl jít někdo konečně léčit?
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    10.9.2009 23:59 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    No náhodou štěstí, že ten nový plánovač tady je. Zrovna dneska mi lagnula myš, když jsem na čtyřjádře měl load 6. Hned zítra to zkompilátoruju, aby myš byla svižnější a já na ní nemusel čtvrt vteřiny jednou za půl roku čekat.
    Quando omni flunkus moritati
    Grunt avatar 10.9.2009 23:28 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Ještě by mě zajímalo co to ten blábol jako výkon GUI vlastně je. A je vůbec něco co se výkonem nedá popsat?
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    10.9.2009 10:18 Martin Mareš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Ty Ingovy benchmarky jsou zcela zcestné
    V čem vlastně? Nepokrývají sice všechny situace (a interaktivitu měří asi jenom pipe benchmark), ale jasně ukazují, že existují případy (a na desktopu mohou bez problémů nastat), ve kterých BFS naprosto propadne.

    Napsat scheduler, který je někdy lepší a někdy výrazně horší než defaultní, není žádné velké umění. Zato napsat takový, který interaktivní odezvu zlepší a nic dalšího podstatně nezhorší (řekněme jenom o procenta) ...
    belisarivs avatar 10.9.2009 10:25 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Pointa je v tom, ze BFS obetuje vykon ve prospech nizsi latence.

    Cili kompilace kernelu nutne vyjde hure (tim spise na NUMA procesorech, na krete BFS nebyl psan), ale rychlost desktopu ma byt (a dle odezev tady i je) vyssi. Tohle ale uz nemuzes benchmarkovat.

    IRC is just multiplayer notepad.
    10.9.2009 11:23 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Tohle ale uz nemuzes benchmarkovat.
    Jistě že ne. "Nainstaloval jsem si jiný plánovač a hned mám pocit, že máš všechno rychlejší odezvu", se benchmarkuje opravdu špatně.
    Quando omni flunkus moritati
    10.9.2009 15:07 Martin Mareš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Pointa je v tom, ze BFS obetuje vykon ve prospech nizsi latence.
    Jenže Ingovy testy jasně ukazují, že toho výkonu jednak obětuje strašně moc (ne jednotky procent, ale často desítky) a druhak že latenci v některých případech uškodí.

    Osobně BFS považuji spíš za šťouchanec, který může schedulerové hackery upozornit na to, že některé věci lze dělat ještě lépe, než za použitelný scheduler.
    Tohle ale uz nemuzes benchmarkovat.
    Proč bych nemohl? Latence přeci je objektivně měřitelná veličina.
    10.9.2009 22:15 moo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    mas tiez taky "desktop"? ja nie a obavam sa, ze mnoho inych tiez nie
    David Watzke avatar 10.9.2009 14:36 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Tak to nevím, když budu mít nějaký zajímavý poznatky, tak o tom napíšu do blogu, ale zatím mi to přijde stejný. Kdyby mi to jádro někdo tajně vyměnil za zády, když se nedívám, tak bych na to asi nepřišel. Zatím...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 10.9.2009 14:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    I když, na druhej pohled, když to tak zkouším, tak se to hejbe o dost rychlejš... teď myslím hlavně odezvu GUI.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    10.9.2009 11:13 Clarke
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Zkousel jste to nekdo na Gentoo a gentoo-sources-2.6.31? Me se ten patch moc nedari aplikovat :-(

    biohazard linux # patch -p1 < /home/jirka/download/2.6.31-sched-bfs-211.patch                 
    patching file Documentation/sysctl/kernel.txt                                                 
    patching file fs/pipe.c                                                                       
    patching file include/linux/init_task.h                                                       
    patching file include/linux/sched.h                                                           
    patching file kernel/sched.c                                                                  
    patching file kernel/sysctl.c                                                                 
    Hunk #3 succeeded at 259 (offset 18 lines).                                                   
    Hunk #4 succeeded at 692 (offset 18 lines).                                                   
    patching file kernel/workqueue.c                                                              
    patching file kernel/sched_fair.c                                                             
    patching file kernel/sched_idletask.c                                                         
    patching file kernel/sched_rt.c                                                               
    patching file kernel/sched_bfs.c                                                              
    patching file kernel/Makefile                                                                 
    patching file kernel/kthread.c                                                                
    patching file kernel/posix-cpu-timers.c                                                       
    patching file kernel/exit.c                                                                   
    patching file kernel/fork.c                                                                   
    patching file mm/oom_kill.c                                                                   
    patching file init/Kconfig                                                                    
    patching file kernel/delayacct.c                                                              
    patching file kernel/trace/trace.c                                                            
    patching file fs/proc/base.c                                                                  
    patching file kernel/sched_debug.c                                                            
    patching file include/linux/ioprio.h                                                          
    patching file Makefile                                                                        
    Hunk #1 FAILED at 1.                                                                          
    1 out of 1 hunk FAILED -- saving rejects to file Makefile.rej                                 
    patching file kernel/Kconfig.preempt

    10.9.2009 11:41 SAM: | skóre: 23 | blog: marsark_linux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Rozjeto na gentoo s vanilla-sources. Šlape to pěkně. Subjektivně je odezva systému zaznamenatelně lepší (KDE 4.3.1). Docela si libuji. Konečně slušně svižný desktop.
    10.9.2009 11:52 Clarke
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    dik za tip

    Prokop Mikule avatar 10.9.2009 12:14 Prokop Mikule | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Jen aby to nebyl placebo efekt :)

    11.9.2009 00:11 ehm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Není, notes s Celeronem na 600 MHz 188 MB ram je najednou použitelný, i když se kompiluje nějaký balíček (mám tu Gentoo). Fakt je to "k..va" znát. Plynulý kurzor i pri max vytížení. Použiji i na desktopu (quadcore 4GB ram). Sláva Conu Kolivasovi. Jeho spor se zbytkem kernel teamu o plánovač je proste desktop versus server. Je vidět, že většina vývojářů pracuje pro společnosti dodávající servery. A pro ně je škálování výkonu modla, které obětují vše. Ješte že si Con koupil novou mašinu a potřeboval nové jádro. Teď s toho máme na užitek i my ostatní.
    13.9.2009 20:34 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Fakt nepochopím, proč je ten "plynulý kurzor" taková modla. Když odhlédnu od toho, že v diskuzi popisované problémy nepozoruju (až na výjimky, jako když se vypíná swap a počítač se na 100% věnuje práci s diskem), tak bych si myslel, že důležitější je, že když tím kurzorem na něco kliknu, aby se to udělalo rychle.

    Ten BFS patch sice zajistí, že (prý) počítač reaguje plynuleji, ale potom mu dýl trvá, než udělá tu práci. Já radši, když se práce dělá rychleji.
    Quando omni flunkus moritati
    Grunt avatar 13.9.2009 20:53 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Nehledě na to, že BFS pěkně žere. Člověk spustí prohlížeč a díky flashy je jedno jádro kompletně busy.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Bilbo avatar 14.9.2009 03:42 Bilbo | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Pokud spustim 4-5 procesu snazici se urvat CPU "co to jde" (Staci pustit paralelne dvoje kopirovani z jednoho sifrovaneho disku do druheho) tak to chvilema konci tak, ze se kurzor prekresluje jen 5x

    Coz neni nic moc, ja casto chci behem kopirovani i neco delat, takze bych ocenil rychlejsi odezvu interaktivnich aplikaci (vcetne toho kurzoru, pokud se kurzor prekresluje jen 3x za sekundu, je dost tezke se s nim nekam trefit) i za cenu, ze to kopirovani bude trvat o neco malo dele)
    Big brother is not watching you anymore. Big Brother is telling you how to live...
    14.9.2009 09:06 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Pokud spustím 13 procesů, co se snaží urvat CPU "co to jde" (paralelní kódování hudby do ogg), tak žádný podobný problém nepozoruji. Totéž platí pro překlad jádra s make -j6. Podotýkám, že mám Debian a jádro z kernel.org, takže vylepšení pro interaktivitu bych v tom fakt nehledal.

    Asi kucí děláte někde něco špatně.
    Quando omni flunkus moritati
    Bilbo avatar 15.9.2009 10:45 Bilbo | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    make -j6? Predpokladam tedy ctyrjadro. Mozna bude muj problem take zcasti zpusobeny tim, ze mam stale jeste postarsi jednojadrovy procesor. Ale i tak by se mohly interaktivni veci (cili neco co zere malo CPU, ale casteji) dostat nejak inteligentneji v planovaci na tu chvilku casteji k CPU
    Big brother is not watching you anymore. Big Brother is telling you how to live...
    16.9.2009 08:54 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Ano, čtyřjádro. Na dvoujádru jsem používal make -j3 a taky žádný problém.

    Uznávám, na postarším Athlonu XP se občas nějaké trhání vyskytlo, ale to bylo za dob jádra 2.6.8 (od té doby jsme trochu dál, že) a ještě jenom při velkém vytížení IDE disku. (A i v takové situace na tom byl Linux lépe, než Mofty - když jsem v moftech "vypaloval" obraz CD na disk, tak se na odezvu kurzoru myši čekalo kolem vteřiny)
    Quando omni flunkus moritati
    10.9.2009 12:19 Clarke
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Asi neco delam spatne... Mel bych to pak hledat v Enable the block layer --> IO Schedulers ??
    zkousel jsem s vanilla-sources-2.6.31-rc9

    10.9.2009 12:36 SAM: | skóre: 23 | blog: marsark_linux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Pokud se nepletu, tak by nemělo být potrřeba to někde zapínat?!
    belisarivs avatar 10.9.2009 13:29 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Planovac (neplest s I/O schedulerem) mas jenom jeden. Patch proste nahradi jeden planovac druhym.

    IRC is just multiplayer notepad.
    10.9.2009 14:47 Clarke
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    tak v tom byl problem :-) mezi klavesnici a zidli.
    hledal jsem co tam nebylo, takze patch mi sel aplikovat i na gentoo-sources-2.6.31 a po zkompilovani jede :-)
    dik vsem.

    Dragon Jake avatar 10.9.2009 12:48 Dragon Jake | blog: Drakův zápisník | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Projdi si ten Makefile.rej, není to nic závažného. BFS patch jen přidává vlastní suffix ke kernel verzi, Gentoo patche ho samozřejmě přidávají také. Takže ten failed hunk ničemu nevadí :)

    10.9.2009 09:49 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

     Je nějaké šance, že by se BFS dostalo i do normálních distribucí, např. jako volba v instalaci? Opravdu mi je jedno, jestli moje MySQL na localhostu co mám jen pro vývoj zvládne 10000 dotazů za sekundu nebo 15000, ale není mi jedno, když mi myš cuká a pořád čekat na odezvu systému.

    10.9.2009 09:57 9002
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    FreeBSD

    10.9.2009 10:33 Nicco | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    FreeBSD nepoznam, ale oproti AIX a Solaris je GUI response Linuxu 100x lepsia
    10.9.2009 10:42 BSDak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    tak po navsteve vo svete fBSD zaplaces....

    11.10.2009 22:25 m;)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    ;-)
    10.9.2009 10:17 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Pro Archlinux je to v AURu. Večer ten zázrak hodlám ozkoušet.
    10.9.2009 12:45 m
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    taky jsem si to chtel vyzkouset, ale neprecet jsem si config a tak jsem mel po necelych 3 hodinach jadro, ktery z moji reiserfs partisny nedokazalo nabootovat. tak ted si pockam na update na 2.6.31 a pak to zkusim znovu a lepe :)

    Nicky726 avatar 10.9.2009 13:08 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Tak hezky hlasujte, ať se to dostane do [community], přecijen překompilovávat jádro se mi na mých stařečcích zrovna moc nechce.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    10.9.2009 13:58 m
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    v oficialnich repech to asi nebude nikdy, ale v nejakych uzivateslkych jo (mozna uz je). staci hledat...

    11.9.2009 02:58 Ladislav Hagara | skóre: 102 | blog: Ride the Raven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Do Source Mage se BFS také dostalo.

    Pokud lze Source Mage považovat za "normální distribuci". :-)

    Max avatar 10.9.2009 09:57 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Když to tu tak čtu, tak asi zase uteču od distribučního jádra :-/
    Jenomže ladit růčo ovladače na grafiku, modul do virtualboxu a ještě pár věcí, už mě to moc neba, ale co, tak nebudu aktualizovat xka, ani nic okolo a bude to :). Dle reakcí to určitě bude stát zato a nevíc kernel 2.6.30 mě dohání k šílenství :-/
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    10.9.2009 10:42 al-Quaknaa | skóre: 13 | blog: al_quaknaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    LKLM -> LKML

    10.9.2009 12:17 Ladislav Hagara | skóre: 102 | blog: Ride the Raven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    Děkuji, opraveno.

    10.9.2009 13:52 tlamik | skóre: 21 | Karvina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31

    tak jsem aktualizoval a tohle je vysledek:

      end_request: I/O error, dev cciss/c0d1, sector 0

     end_request: I/O error, dev cciss/c0d2, sector 0

    kazdou vterinu desitka radku s touhle chybou.

    10.9.2009 17:02 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Mezi jinými má v tomto jádře být podpora KMS pro karty Radeon... Podle zdrojáků tam je, ale menuconfig (s výchozí konfigurací pro x86) ji z nějakého důvodu stejně nenabízí.
    Quando omni flunkus moritati
    10.9.2009 17:20 TomCat1 | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Je to schované pod device drivers / staging drivers.
    Have you tried turning it off and on again?
    10.9.2009 18:30 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Lebo to zatial velmi nefunguje - vid spravicka o Fedora Testing Day, kde sa to vcera testovalo.
    10.9.2009 21:42 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux 2.6.31
    Ach tak, to mě nenapadlo. (Podle cesty v adresářové struktuře zdrojáků jsem to hledal vedle KMS od Intelu)
    Quando omni flunkus moritati

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.