Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
DesktopLinux píše o ohlášeném nizozemském klonu ASUS Eee PC. Jisus UMPC přijde v pěti barevných provedeních a bude se pyšnit 64bit procesorem na 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB flash diskem, 8,9" displejem, WiFi a dalšími věcmi. Poběží na něm Ubuntu Linux a udávaná cena je 300 euro.
Tiskni
Sdílej:
Osobně jsem snad ještě neviděl port nějaké desktopové aplikcae na MIPS. Vždyť pro to nemá věte ani Openoffice.org, afaik.Já už i binární. Jinak, k čemu je zdrojový kód, s tím by neměl být problém a nebo se mýlím?
Aha, to je dobře, že to nebyla pravda. Ale stojím si za tím, že s tou architekturou budou zybtečné problémy navíc.O jakých problémech to konkrétně mluvíte?
Nebo mluvíte o energetické spotřebě? Mám doma 2 MIPS32 Little Endian procesory a i dohromady, plně vytížené sežerou míň než můj AMD Mobile procesor s nejmenší frekvencí nezatížený.Poslední revize MIPSu od Sierry - 1.8 GHz dual core - má maximální spotřebu asi 20 W. Je to SoC, takže to má i integrovaný HyperTransport, řadič paměti a pár portů gigabitového Ethernetu, takže se spotřebou čipsetu navíc bych taky nepočítal.
Naopak s tímto MIPSem dá každá aplikace práci navíc, protože se bude muset portovat.A proč to? Hádám, že s > 90 % programů nebude problém.
Osobně jsem snad ještě neviděl port nějaké desktopové aplikcae na MIPS. Vždyť pro to nemá věte ani Openoffice.org, afaik.Debian ma port na MIPS, v ramci neho je pro MIPS prelozena prevazna vetsina (i desktopoveho) software. Takze se softwarem by nemel byt problem. Potiz je v tom, ze tento procesor pry nema nektere MIPSove instrukce. To pri pouziti software prelozeneho pro bezne MIPSy lze vyresit emulaci v jadre, ale prelozit ten software bez nich by bylo lepsi.
Nevypada to spatne, jen tam mohli dat sitovku a ne shitofku realtek.O čem pak je řeč?
Mobilním realtekům 8139, s kterými jsem měl tu čest, bylo jedno ... co bylo na druhé straně. :-PA zvládají i RFC1149: A Standard for the Transmission of IP Datagrams on Avian Carriers?