Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Pro majitele linuxového smartphonu Freerunner nabízí německá společnost Golden Delicious vylepšenou verzi motherboardu telefonu pod označením GTA04 ( ARM Cortex A8 processor@800 MHz, 512 MB RAM, UMTS 3.75G (14 MBit/s max.), integrovnaný Barometer, Gyroskop, Akcelerometr, Kompas, USB OTG 2.0, možnost připojení kamery). Motherboard je přímou náhradou stávajícího, jak po stránce mechanické, tak elektrické (připojení displeje, baterie, atd.). Dá se použít pro oba typy telefonů, tedy jak Freerunner, tak starší Neo 1973.
V nabídce je i omezený počet kompletních telefonů. Cena nicméně není z nejpříznivějších a aby jí bylo dosaženo, je nutné aby celkový počet objednávek dosáhl alespoň 350 kusů.
Tiskni
Sdílej:
Na tohle už jsem někomu odpovídal, možná přímo Vám ....
Já používam Freerunner jako jedinej telefon zhruba rok, od verze QtMoko v32 (ted je aktuálni v37) ... teda po tom, co jsem odstranil známe HW bugy a poladil hlasitost při telefonování (tak, aby si ostatní telefonisté nemysleli, že volám z válcovny plechů),: Telefonování, SMSky žádnej problém. I mail klient funguje dobře (dřív pop3, teď IMAP). Na Wifi se nemůžu stěžovat, sdílel jsem si přes ní GPRS připojení do laptopu a nepamatuju se, že by to spadlo. Podle GPSky jsem jezdil tu v ČR, v USA (stát WA) i v Anglii a celkem bez problémů - používám Navit. Navíc se z toho přes USB2Serial převodník domluvím s tachometrem v autě, SSHčknu se odkudkoli domů na server, nebo se přes OpenVPN připojím do domácí sítě atd.
Nevím, co z toho jinej telefon umí, nebo ne, ale rozhodne nesouhlasím s tím, že Freerunner je nepoužitelnej ....
Tak hlasuj o lepší ceně: https://www.handheld-linux.com/wiki.php?page=GTA04%20Poll
Protože obshují nějaké proprietární technologie, ke kterým není k dispozici open source software?On předřečník tohle nejspíš ví, ale pravděpodobně nechápe, že >to< někomu stojí za tu (skoro marnou) námahu a (prakticky vyhozené) investice. Osobně jsem přesně toho názoru taky...
to je samozrejme pravda - na druhej strane ocividne je netrivialny problem ziskat aktualny hardver s dokumentaciou...Proto jsem rád, že se tím někdo zabývá, a že pak výsledky něčí práce takhle dostanu až pod nos.
Nebo je to prostě jenom troll, podle stylu psaní za který by se zřejmě styděl i retardovaný puberťák to tak vypadá.
Tak jsem asi první, staré gnome bylo dobré, ale tutéž funkcionalitu lze dosáhnout s mým openboxem a dejme tomu pypanelem, gnome 3 je něco nového a progresivního, další možnost volby, kde se drží stadartu, komu se nelíbí kde4, může používat dtarší verzi nebo její fork, komu se nelíbí nové gnome, může používat staré, nebo fork, proč je možnost volby problém? Já nechápu kde se v lidech bere ta vlastnost si stěžovat, ať už na cokoli...
Přijde mi, že FR vyvíjejí lidé, kteří nemají s profesionálním návrhem telefonů moc zkušeností. Ale třeba se to časem naučí.A přestanou si hrát s Freerunnerem, že :). FR je třeba brát (či odmítnout) takový jaký je.
Nemohla! Za velká písmena si po oběde nedám viržínko ... kopíroval jsem to z webu a oni tam ty velký písmena mají a já jsem je zapomněl zmenšit.
Plně funkční software je IMHO protimluv
to neni problem, ale vetsina lidi chce stejne nakonec i hruby vykon a windowsJá nechci ani hrubý výkon (to mám na jiných strojích dostupných po síti), ani windows... ale když jsem si chtěl TouchBook koupit, nepovedlo se to.