Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Pro majitele linuxového smartphonu Freerunner nabízí německá společnost Golden Delicious vylepšenou verzi motherboardu telefonu pod označením GTA04 ( ARM Cortex A8 processor@800 MHz, 512 MB RAM, UMTS 3.75G (14 MBit/s max.), integrovnaný Barometer, Gyroskop, Akcelerometr, Kompas, USB OTG 2.0, možnost připojení kamery). Motherboard je přímou náhradou stávajícího, jak po stránce mechanické, tak elektrické (připojení displeje, baterie, atd.). Dá se použít pro oba typy telefonů, tedy jak Freerunner, tak starší Neo 1973.
V nabídce je i omezený počet kompletních telefonů. Cena nicméně není z nejpříznivějších a aby jí bylo dosaženo, je nutné aby celkový počet objednávek dosáhl alespoň 350 kusů.
Tiskni
Sdílej:
Na tohle už jsem někomu odpovídal, možná přímo Vám ....
Já používam Freerunner jako jedinej telefon zhruba rok, od verze QtMoko v32 (ted je aktuálni v37) ... teda po tom, co jsem odstranil známe HW bugy a poladil hlasitost při telefonování (tak, aby si ostatní telefonisté nemysleli, že volám z válcovny plechů),: Telefonování, SMSky žádnej problém. I mail klient funguje dobře (dřív pop3, teď IMAP). Na Wifi se nemůžu stěžovat, sdílel jsem si přes ní GPRS připojení do laptopu a nepamatuju se, že by to spadlo. Podle GPSky jsem jezdil tu v ČR, v USA (stát WA) i v Anglii a celkem bez problémů - používám Navit. Navíc se z toho přes USB2Serial převodník domluvím s tachometrem v autě, SSHčknu se odkudkoli domů na server, nebo se přes OpenVPN připojím do domácí sítě atd.
Nevím, co z toho jinej telefon umí, nebo ne, ale rozhodne nesouhlasím s tím, že Freerunner je nepoužitelnej ....
Tak hlasuj o lepší ceně: https://www.handheld-linux.com/wiki.php?page=GTA04%20Poll
Protože obshují nějaké proprietární technologie, ke kterým není k dispozici open source software?On předřečník tohle nejspíš ví, ale pravděpodobně nechápe, že >to< někomu stojí za tu (skoro marnou) námahu a (prakticky vyhozené) investice. Osobně jsem přesně toho názoru taky...
to je samozrejme pravda - na druhej strane ocividne je netrivialny problem ziskat aktualny hardver s dokumentaciou...Proto jsem rád, že se tím někdo zabývá, a že pak výsledky něčí práce takhle dostanu až pod nos.
Nebo je to prostě jenom troll, podle stylu psaní za který by se zřejmě styděl i retardovaný puberťák to tak vypadá.
Tak jsem asi první, staré gnome bylo dobré, ale tutéž funkcionalitu lze dosáhnout s mým openboxem a dejme tomu pypanelem, gnome 3 je něco nového a progresivního, další možnost volby, kde se drží stadartu, komu se nelíbí kde4, může používat dtarší verzi nebo její fork, komu se nelíbí nové gnome, může používat staré, nebo fork, proč je možnost volby problém? Já nechápu kde se v lidech bere ta vlastnost si stěžovat, ať už na cokoli...
Přijde mi, že FR vyvíjejí lidé, kteří nemají s profesionálním návrhem telefonů moc zkušeností. Ale třeba se to časem naučí.A přestanou si hrát s Freerunnerem, že :). FR je třeba brát (či odmítnout) takový jaký je.
Nemohla! Za velká písmena si po oběde nedám viržínko ... kopíroval jsem to z webu a oni tam ty velký písmena mají a já jsem je zapomněl zmenšit.
Plně funkční software je IMHO protimluv
to neni problem, ale vetsina lidi chce stejne nakonec i hruby vykon a windowsJá nechci ani hrubý výkon (to mám na jiných strojích dostupných po síti), ani windows... ale když jsem si chtěl TouchBook koupit, nepovedlo se to.