Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Vyšla nová verze ekonomického systému WinStrom 10.2. Novinkou je, že nyní podporuje i distribuce s RPM balíčky. Jmenovitě Fedoru, OpenSUSE a Mandrivu. Byl také přidán anglický překlad, obchodní modul a mnohá další vylepšení.
Tiskni
Sdílej:
To že existuje jisté minimální procento dokumentů, které se nezobrazují zcela korektně, za problém opravdu nepovažuji.Tak já to mám naopak. Existuje jisté minimální procento dokumentů, které se mi otevřou dobře. Zbytek — tedy drtivá majorita — je rozsypaný.
nebude znamenat revoluci, "nebot a dokud".Dovolim si souhlasit. V soucasne dobe jiz "jedu" pres 2 roky ve firemnim prostredi na Linuxu, takze si dovolim oponovat Linuxovym guru, kteri po uspesne instalaci na domaci PC rozkrikuji do sveta, jak ten Linux je skvely (taky jsem byl takovy). Migrace na Linux je vlastni iniciativa - proste jsem si chtel zkusit, jestli je Linux vhodny pro nasazeni ve firme. Dovolim si kritizovat: Provazanost OpenOffice.org vs. Gnome (klidne i KDE, ale bavime se o produkcnim prostredi a ne betatestovani) - je tragicka - napr. otevru soubor na SMB siti, chci ho ulozit a chce to po me prihlasovaci udaje k siti ke ktere jsem jiz pripojen. Provazanost tisku. Neskutecna pomalost. Spatna kvalita fontu (Oo.org si to resi po svem), typy fontu (standartizace). Prochazeni SMB (CIFS) siti - pomalost, chybovost - tyto site v podniku jsou rozsirene nemuzeme je ignorovat Integrace s Windows - bohuzel Windows budeme jeste stale potrebovat - jeste jsem nevidel RDP klienta rdesktop, ktery by nemel problemy s ceskou klavesnici - pritom to je cesta jak resit chybejici aplikace na Linuxu - pouzivat seamless okna z terminaloveho serveru W2008 - bohuzel dnes nepouzitelne. Tisk - pouzivame LPR print servery uz cca 8 let - dnesni stav - tisknu z vitrualizovaneho Windows - z Linuxu bohuzel ne - pouzivame bezne dostupne print servery (je vice vyrobcu, ale vnitrek je stejne totozny) na beznych tiskarnach HP, spatne funguje i tist pomoci HPLIP - pokud poslu narocnejsi tisk. ERP system - pouzivame Abas - ma i podporu Linuxu server nativne klient pomoci wine - vychazi z Unix systemu - nic horsiho jsem nevidel (a to jsem toho myslim videl dost) Takze to shrnu, bezny uzivatel ve firme potrebuje pracovat s kancelarskym balikem, otevira soubory na siti, ne vsechny aplikace jsou na Linux portovany proto potrebuje se pripojit vzdalene k Windows, potrebuje tisknout - funguje mu vlastne neco? V dnesni dobe ne - je to jen pro otrle lidi. Bohuzel stav, kdy bude ve firmach jen Linuxova platforma jeste dlouho nebude - proto je tak dulezita spoluprace s Windows.
Ad tiskarny: krabicky nefunguji ani pod windows, chce to kupovat poradny HW/sitove tiskarny.Ty krabicky mi spolehlive funguji s Windows uz 8 let (do cca minuleho roku s Linuxem sem tam fungovaly, v soucasne dobe vubec), a pouzivame i HP tiskarny s LAN (tam je problem s datove objemnymi tisky - napr foto ve vysokem rozliseni). Jedina bezproblemova tiskarna je stara HP LJ4 s Poscriptem. Ale uvidim, mam objednaneho profi printserver Axis, ktery je drahsi, nez tiskarna co pouzivam
tam je problem s datove objemnymi tisky - napr foto ve vysokem rozliseniTomu říkám datově objemný tisk
Co je to za produkty, k jejichz vyrobe je treba prochazet adresare na nejakem fileserveru. Proc je potreba psat pri vyrobe cerpadel nebo nabytku porad nejake dopisy a formatovat je a obcas neco udelat tluste. Ja neznam jedinou cinnost, i v kancelari (krome pisarny), kdy je potreba psat nejake dopisy. Nebo hledat nejake soubory?Asi zijeme na jine planete - teorie je to sice pekna, ale praxe je uplne nekde jinde.
Provazanost OpenOffice.org vs. Gnome (klidne i KDE, ale bavime se o produkcnim prostredi a ne betatestovani) - je tragicka - napr. otevru soubor na SMB siti, chci ho ulozit a chce to po me prihlasovaci udaje k siti ke ktere jsem jiz pripojen. Provazanost tisku. Neskutecna pomalost. Spatna kvalita fontu (Oo.org si to resi po svem), typy fontu (standartizace).Proč si to normálně nemoutnete? Pak se vás to přece nemůže na nic ptát.
Prochazeni SMB (CIFS) siti - pomalost, chybovost - tyto site v podniku jsou rozsirene nemuzeme je ignorovatCo jsem slyšel, tak CIFS bylo na Linuxu typicky rychlejší, ale sám se s Windows nikde nepotkávám, takže nevím...
Tisk - pouzivame LPR print servery uz cca 8 let - dnesni stav - tisknu z vitrualizovaneho Windows - z Linuxu bohuzel ne - pouzivame bezne dostupne print servery (je vice vyrobcu, ale vnitrek je stejne totozny) na beznych tiskarnach HP, spatne funguje i tist pomoci HPLIP - pokud poslu narocnejsi tisk.V takovém případě nahlásit chyby. Sám jsem s HPLIPem problémy neměl, asi mám štěstí.
Dobrý den,
bohužel termín se trošku pozdržel, ale mám dobrou zprávu - dnes jsme vydali beta verzi WinStrom 10.4, která podporuje daňovou evidenci a slovenskou legislativu.
Více na http://www.winstrom.cz/novinky/vydani-winstrom-10.4-beta/
Petr Ferschmann