Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Na dovolenou si svůj notebook
Vezmu |
|
27% (256) |
Vezmu, ale pracovat na něm určitě nebudu |
|
19% (181) |
Nevezmu |
|
53% (494) |
Celkem 931 hlasů
Vytvořeno: 27.6.2011 19:53
Tiskni
Sdílej:
a tím pádem se spousta zařízení stane dostupnější pro běžné uživatele.
A jsme u jádra problému. Za posledních asi pět let jsem viděl, co se stalo, když se laptopy staly dostupnějšími pro běžné uživatele -- marketing a snižování cen na úkor kvality a ergonomie. Totéž u kompaktních fotoaparátů... Navíc Android je hnus, velebnosti. Dostupnost pro běžné uživatele v téhle oblasti nezřídka implikuje utrpení uživatelů poněkud náročnějších.
V anketě chybí možnosti pro ty z nás, kteří jsme na žádné dovolené ještě nikdy nebyli, nikdy na žádnou nepojedeme a nemáme ani sebemenší tušení, proč bychom někam měli jet.
Já už ho nemám, takže mi to může být jedno.
Ale samozřejmě, že každý rok (a dokonce mnohem častěji) odpočívám. Pointa byla v tom, že nevidím nejmenší důvod jet kvůli tomu někam do prdele. Když už chci za každou cenu utrácet peníze, koupím si nějakou užitečnou věc. Třeba ta věc bude mít po roce 10% zbytkové hodnoty — poté, co celou dobu dobře sloužila. Když odjedu do háje a za týden se vrátím, zbytková hodnota takového nesmyslu je vždy přesně nula. Což zcela postrádá logiku. Nevím, co by se mi muselo přihodit, abych něco podobného udělal.
Pointa byla v tom, že nevidím nejmenší důvod jet kvůli tomu někam do prdele.
Inu, jsou lidé, kteří by rádi věnovali občas věcem, které zde provozovat dost dobře nejde. Ti ten důvod pak vidí. Také ho vidí ti, kteří by rádi viděli něco jiného, co zde k vidění není. No a nakonec to pro někoho může být jakési odpoutání se od stereotypu.
Byl jsem na několika výletech (schválně to nechci nazývat dovolenou), jež mi změnily určitým způsobem pohled na svět. Něco takového by se mi těžko událo doma na zadnici.
Jak víš, že se stala chyba? Vůbec, co o něm víš?Vím o něm to, že zakončil tu větu mračícím se smajlíkem.