Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
ostatně velmi by mě zajímalo, jak vypadá práce s počítačem těch (aktuálně) tří procent lidí, co tvrdí, že chyby hlásí vždy ... mám pocit, že kdybych tak měl činit, tak mi nezbyde čas na nic jinéhoto snad ne, mám debian unstable a zaznamenávám (a hlásím) tak dva bugy ročně:) takže "vždy" jsem mohl zvolit s čistým svědomím a nemám pocit, že by moje práce s počítačem vypadala nějak nenormálně.
No, ona je totiž ta otázka, co považuju za normální práci s počítačem, v tomhle kontextu dost irelevantní, protože ať už za ni považuju cokoliv, hlášení chyb dvakrát do roka mne od té práce nijak nezdržuje.mno, jenže ono u hodně věcí člověk narazí na chyby dosti častěji než jen dvakrát do roka ... když jsme na ábíčku, tak tedy vezměme třeba browsení po webu - na testovacím stroji s KDE4 mi v Konqueroru neustále padá nspluginviewer, ok, to by nebyl úplně dobrý příklad, normální lidé nepoužívají vývojové verze software (a lidi jako aseigo mě nepřesvědčí, že KDE 4.0.x bych měl považovat za "stabilní", nikoliv developer preview), nicméně vím alespoň o jednom člověku, který má tentýž problém na Mandrivě s KDE 3.5.8; no a stesky majitelů Firefoxu nad padajícími pluginy (které s sebou berou projistotu celý Firefox) jsou také denním chlebem
Něco na tvé kritice ale asi bude, protože to s tím numlockem mi dělá taky, úplně totéž, ale dosud mě vůbec nějak nenapadlo to považovat za bug; myslel jsem, že to dělá třeba BIOS a nedošlo mi, že to může být chyba Linuxu. Polepším se a nahlásím to.to by těch chybných BIOSů bylo nějak moc
Ani jedno. Bugreporty posílám jak u programů, které pravidelně používám, tak u programů které třeba jen zkouším, ale nikdy je neposílám pokaždé.Takže spadáš do "spíše výjimečně", ne?
Ja s tim nemam moc dobre zkusenosti. Nahlasil jsem asi 6 bugreportu. Ve vetsine pripadech to dopadlo tak, ze to byla nejaka moje chyba, nebo to dle vyvojaru byla vlastnost. Jednou jsem daval bugreport na nejake zavislosti v balikach a odpoved prisla po par mesicich, kdy uz jsem danou distribuci vubec nepouzival a tezko mohl dat podrobnejsi informace.
Take jsem nejak nepochopil bugreporty z ubuntu. Neco mi spadne, system se zepta jestli ma sesumirovat informace pro nahlaseni BUGu. Kdyz dam ano a bugreport poslu, tak vysledne informace jsou pro vyvojare stejne nepouzitelne? Vzdy to dopadne na nejake automaticke odpovedi, ze jim to nestaci.VäčšinouHrome to je slovo.
- spíše výjimečně
Kedysi som prispieval viac, ale potom pri jednom bugreporte v OpenTTD sa zistilo, že príčinou nie je chyba v kóde, ale v mojej RAMke, kde občas preskočil bit na určitej pozícii. Memtest to potom naozaj potvrdil. Bolo mi dosť ľúto, že chudák developer, čo to robí zadarmo, strávil niekoľko hodín hľadaním chyby, ktorá neexistovala, až potom vyslovil podozrenie na vadnú RAM. Odvtedy si dávam väčší pozor a nehádžem hneď vinu na program.
A čo ma najviac na tom celom vystrašilo, bolo to, že RAMku som po zakúpení Memtestom prešiel a bola bez chyby, takže chyba sa na nej vyvinula až časom. Tak potom človek rozmýšľa koľko má kade-tade "servrov" z cenovej kategórie Consumer Goods, čo v jednom kuse chrústajú dôležité dáta, a koľko z nich asi občas pridá nejaký bit navyše...
Tohle by se myslim melo zmenit. Apport na vsechny!
ze bych dokazal zmenit mysleni vyvojaru FF aby ten novy system hledani URL z historie radsi rovnou zapomneli, ze na 'nov...' chci novinky.cz a ne libovolne url z predchoziho tydne obsahujici string nov.
Já jsem skromnější. Mně by bohatě stačilo, kdybych na stroji s Athlonem64 3500+ a 2 GB paměti neměl běžně při psaní URL prodlevy přes půl sekundy. A to i za cenu, že budu muset oželet jakékoli inkrementální vyhledávání v historii…
Nakonec jsem to vyřešil nastavením browser.urlbar.maxRichResults
na nulu. Sice to pak ještě chvíli zlobilo, ale pozitivní efekt, že se mi tam nezobrazuje ten obrovitý box s víceřádkovými popisy a ikonami, stál za to sám o sobě. Teď už se to nekouše a nechce se zkoumat, jestli by to zase začalo, kdybych to hint-okno povolil, protože je mi bez něj lépe. Možná to souvisí s klíčem browser.urlbar.search.timeout
(že by timeout, jak dlouho čekat na výsledky hledání?).
P.S.: objevil jsem klíč browser.zoom.full
, se zatajeným dechem ho zkusím přepnout na false
...
browser.tabs.closeButtons
a ui.allow_platform_file_picker
Tiskni
Sdílej: