Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Který výchozí vyhledávač byste chtěli ve Firefoxu v Ubuntu?
Yahoo! |
|
2% (39) |
|
77% (1221) | |
je mi to jedno |
|
21% (335) |
Celkem 1595 hlasů
Vytvořeno: 27.1.2010 15:01
Tiskni
Sdílej:
Druhý nejsilnější internetový portál světa Yahoo se vzdá své vyhledávací technologie. Dohodl se s Microsoftem a bude deset let všude používat jeho nový vyhledávač Bing. Vyhledávač Bing tak ovládne druhou příčku vyhledávačů a chce ohrozit první pozici Googlu.
Správně to mělo být:
Co si dáte k večeři?
- šnycl
- guláš
- něco jiného
- nevečeřím
- je mi to jedno
Aneb: jsi debil. ^_^
K tématu -- Seznam? ~_^ Ne, vážně... Google, ale pokud Yahoo dalo peníze, pak klidně to. Stejně si to kompletně překopu jako vždycky (a výchozí prohlížeč ani nepoužívám). Tak mě ale napadá... nemělo by to být jako s prohlížeči u MS? Že by EU nařídila výběr prohlížeče při instalaci.
Teda já nevím ... jsem si vždycky myslel, že když ne uživatelé Windows, tak určitě uživatelé nějaké té linuxové distribuce musí být lidi, kteří ví, co chtějí a umí se sami rozhodovat. Takže moje odpověď je "je mi to jedno", protože si sám nastavuji, co chci a totéž bych udělal v linuxu. Nebo mi něco uniklo?