Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
- flash na DD-WRT - 10/100/1000 Mbps LAN i WAN porty - WiFi - b/g/n - alespoň 8 MB flash paměti - alespoň 16 MB RAM - USB 2.0 - pro připojení disku nebo tiskárny - WPA2 zabezpečení (to už mají snad všechny) - podpora IPv6 - když už ne nativní tak alespoň 6to4 - JTAG či sériový port je také vítánCena by se měla pohybovat okolo ~ 1200 Kč -> díky tomu na RouterBoard či Alix Desku (se vším všudy) nemám. Co jsem se tak koukal po netu, vychází mi ze všeho nejlépe tento. Dokonce jsem koukal, že ho má i David Watzke![]()
Tiskni
Sdílej:
podpora IPv6 - když už ne nativní tak alespoň 6to4U tohoto nevidím, že by to splňoval...
iptables
je pro mě extrémně nepohodlné, nemá to zpětnou vazbu, co se přesně stalo. Plus problém s persistentním uložením - můžu pravidla psát do skriptu nebo nějaké konfigurace nástroje co to přežvýká. Ale při jakékoliv změně se musí všechna pravidla vyprázdnit a nahrát nová. To mi přijde jako hodně fuj.
Ono se tam plno věcí nastavuje podstatně snáz, než na Linuxu, i když třeba lehce omezeně. Rozjet takový IGMP proxy na RouterOS, to je triviální. Nebo třeba traffic shaping.
Jinak v nejbližší době budou RB751-2n, RB751G, RB-751U, co řeší přesně ten problém domácího routeru s RouterOS.
> routing igmp-proxy export
# mar/28/2011 22:32:40 by RouterOS 5.0rc11
# software id = DHXJ-4W3W
#
/routing igmp-proxy
set query-interval=2m5s query-response-interval=10s quick-leave=yes
/routing igmp-proxy interface
add alternative-subnets=192.168.200.0/24 disabled=no interface=eth1-metron \
threshold=1 upstream=yes
add disabled=no interface=all threshold=1 upstream=no
# jan/04/1970 17:04:40 by RouterOS 4.10
# software id = 8DSW-B2KZ
#
/routing igmp-proxy
set query-interval=2m5s query-response-interval=10s quick-leave=no
/routing igmp-proxy interface
add alternative-subnets=10.0.0.0/8,147.0.0.0/8,194.0.0.0/8 comment="" disabled=no interface=wan threshold=1 upstream=yes
add comment="" disabled=no interface=ether2-local-master threshold=1 upstream=no
Ty alternative interfaces jsem tam střelil tak narychlo, aby to funguvalo, ale později nebyl problém, tak jsem to nechal. Do těch rozsahů spadají stroje vysílající multicast, jsou přístupné na WAN straně.
Jestli to jede přes IGMPv2 nebo v3 netuším, používám to jedině kvůli VLC na PC s Windows.
Trochu to s tim Mikrotikem prehanite. Ja si napr. nedavno ve stejne cenove hladine koupil Netgear WNR3500L. Narozdil od nicotne pameti krabicky mam pamet dvojnasobnou. S Flash pameti jsem na tom sice bidne, ale na FW to bohate staci. CPU je od Broadcomu, ale je to stejna kategorie jako Athreos v pripade Mikrotiku.
Pokud si nekdo koupi to nejlevnejsi na cem se x-WRT rozjede, tak se nesmi divit ze to moc nefunguje.
Budu lehce parafrazovat vasi posledni vetu. Mikrotik neni vykonnostne tak vzdalen od levnych shitu, aby me jeho cena nejak uchvatila.