Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
aneb neflashujte BIOS, pokud nevíte co děláte...
Toto je krátký příběh o mé blbosti...mám notebook MSI EX600, kde mě tak trochu v Linuxu zlobí ACPI. Jedním z několika kroků vedoucích k teoretické nápravě bylo updatovat BIOS. Sosnul jsem utilitku amiflash, protože mám AMI BIOS. Dále jsem přímo ze stránek MSI stáhnul nějakej ten firmware. amiflash jsem pustil přímo ve Windows, zazálohoval současný BIOS, otevřel nový obraz a kliknul na FLASH...
Reboot. Hmm, asi se resetovalo nastavení BIOSu, ale bootuje, to je dobrý...error...a sakra, neni.
The CMOS checksum is incorrect. Press <F2> to continue filesafe or <F1> to enter setup
To jsem si ještě říkal, že je to dobrý...nastavíš BIOS a ono se to uloží a bude to OK. Tak jsem nastavil BIOS jako předtim (ale datum a čas si pamatoval, zvláštní, že?). Tak sem to nastavil, rebootoval a ejhle, on si to zase nepamatoval a zase mu neseděl kontrolní součet CMOS...ou šit.
Tentokrát jsem dal F2 a uvítal mě GRUB...hmm dobrý, aspoň že tak...seru na to, vrátim tam ten starej...tak sem vlez zase do Windows, spustil amiflash, otevřel jsem zálohu a kliknul na FLASH...a error:
Can't analyze the IIM information.
WTF?! Ještě jednou...zase...OMFG WTF? Hmm tak to sem asi nezvlád...
Takže teď mám BIOS, kterej si nic nepamatuje, při spuštění počítače musím pokaždý přerušit kontrolu dvou giga paměti, pak počkat na hlášku a zmáčknout F2...a ACPI v Linuxu stejně funguje pořád blbě...no aspoň že to bootuje, mohl jsem taky dopadnout hůř...
Pointa je v tom, že až když jsem to zkusil flashnout zpátky tak jsem si v tom programu všimnul, že tam je volba "Reset CMOS checksum"...
Tak a teď do mně jakej sem to vůl...také bych však ocenil kdyby se mezi těmi posměšnými příspěvky objevila nějaká rada co s tim...díky
Tiskni
Sdílej: