Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Elasto Mania, sakra nad tím jsem strávil času Bych si měl zas někdy zahrát, teď si maximálně jednou za čas zahraju Xmoto, ale to není úplně ono
Vzpomeňte na hry, co jste hrály jako malý pinďouři Jaký to byly????Prvni co si vzpominam byl asi Wolfenstein - to bylo u kamarada, pak doma na Didaktiku jsem mel na kazetach par her a nejvic si vzpominam na Fantastic Voyage (cestovalo se telem a musely se vymlatit choroby), pak Doom, Worms a legendarni Duke Nukem, NFS1. Pozdejc AoE, Redneck Rampage Rides again, Transport Tycoon, Sim City 3000, Worms2, AOE2 (+AOK) Mam rad Hvezdny valky takze Star Wars: Rebellion, Jedi Knight2 DF, Empire at war. Ted hraju Flight Simulator X.
Prince of Persia, Wolfenstein, Jazz Jack Rabbit, Titus The Fox, Test Drive 2
Duke Nukem, Tomb Raider (různé verze), Test Drive 4, pak nějaké motorky, kde jsi mohl ostatní závodníky mlátit řetězem , Need For Speed (různé verze), opět Wolf – RTCW, Quake 2-3, OpenArena, Sauerbraten, Mafia, Mafia II… ale to už se dostáváme pomalu do současnosti
+ Warcraft II (jedna z mála strategií, co mne bavila).
Pak si ještě vzpomínám na adventuru u Nightlong, měl jsem jen demo, ale mělo to zajímavou atmosféru.
pak nějaké motorky, kde jsi mohl ostatní závodníky mlátit řetězemRoad Rash?
Vzpomeňte na hry, co jste hrály jako malý pinďouřiprevazne fotbal, v zime na rybnice hokej ... jako chudy vesnicky chlapec jsem si o pocitaci mohl nechat jenom zdat, ale dostal jsem pak knizku, abych si o tom mohl aspon cist (IIRC to bylo Co pocita pocitac nebo tak neco)
Mimochodem, když už jsme u her, včera jsem narazil na nejvíc WTF hru, to nepochopíš: Japan World Cup
Já ti nevím, mě to ani nepřekvapuje — tady toho najdeš koncentrovaného víc.
Proč se podobný věci nedělaj i dneska?co treba tohle http://vimeo.com/51135962 budeme si muste pockat, ale uz se na tom pracuje https://robertsspaceindustries.com/about-the-game
Když už se tu vzpomíná na staré dobré časy, tohle je můj první počítač