Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Elasto Mania, sakra nad tím jsem strávil času Bych si měl zas někdy zahrát, teď si maximálně jednou za čas zahraju Xmoto, ale to není úplně ono
Vzpomeňte na hry, co jste hrály jako malý pinďouři Jaký to byly????Prvni co si vzpominam byl asi Wolfenstein - to bylo u kamarada, pak doma na Didaktiku jsem mel na kazetach par her a nejvic si vzpominam na Fantastic Voyage (cestovalo se telem a musely se vymlatit choroby), pak Doom, Worms a legendarni Duke Nukem, NFS1. Pozdejc AoE, Redneck Rampage Rides again, Transport Tycoon, Sim City 3000, Worms2, AOE2 (+AOK) Mam rad Hvezdny valky takze Star Wars: Rebellion, Jedi Knight2 DF, Empire at war. Ted hraju Flight Simulator X.
Prince of Persia, Wolfenstein, Jazz Jack Rabbit, Titus The Fox, Test Drive 2
Duke Nukem, Tomb Raider (různé verze), Test Drive 4, pak nějaké motorky, kde jsi mohl ostatní závodníky mlátit řetězem , Need For Speed (různé verze), opět Wolf – RTCW, Quake 2-3, OpenArena, Sauerbraten, Mafia, Mafia II… ale to už se dostáváme pomalu do současnosti
+ Warcraft II (jedna z mála strategií, co mne bavila).
Pak si ještě vzpomínám na adventuru u Nightlong, měl jsem jen demo, ale mělo to zajímavou atmosféru.
pak nějaké motorky, kde jsi mohl ostatní závodníky mlátit řetězemRoad Rash?
Vzpomeňte na hry, co jste hrály jako malý pinďouřiprevazne fotbal, v zime na rybnice hokej ... jako chudy vesnicky chlapec jsem si o pocitaci mohl nechat jenom zdat, ale dostal jsem pak knizku, abych si o tom mohl aspon cist (IIRC to bylo Co pocita pocitac nebo tak neco)
Mimochodem, když už jsme u her, včera jsem narazil na nejvíc WTF hru, to nepochopíš: Japan World Cup
Já ti nevím, mě to ani nepřekvapuje — tady toho najdeš koncentrovaného víc.
Proč se podobný věci nedělaj i dneska?co treba tohle http://vimeo.com/51135962 budeme si muste pockat, ale uz se na tom pracuje https://robertsspaceindustries.com/about-the-game
Když už se tu vzpomíná na staré dobré časy, tohle je můj první počítač