Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V poslední době tu bylo několik hodně dlouhých diskuzí o AMD, inspirovaných zejména zdařilými zápisky Davida Ježka o platformě Spider a její spotřebě a výkonu.
Hlavně jsem byl pranýřován zdejšími příznivci AMD (nebudu jmenovat), o tom, jak TDP Intelu a AMD je něco jiného ( o což se nevede spor) a jak AMD stejně žere v průměru méně než Intel, i když má větší TDP. No nic. Právě si čtu Hexus.net a hle na co jsem nenarazil. Nový Phenom nejen, že zaostává za C2Q výkonově, ale dokonce žere více a to i v Idle. Tyhlety 4-jádra jsou pro mě zatím více méně zklamáním a jsem rád, že jsem se nakonec AM2 platformy zbavil. Ony totiž dnes ve většině případů nejsou (zatím)s AM2+ CPU ani kompatibilní, bez ohledu na zatím nižší (v porovnání s konkurencí) výkon Phenomu, takže případný upgrade by možná nestál za to, pokud by vůbec byl možný.
Další poměrně smutnou věcí jsou AM2+ desky od Gigabyte. Nemůžu si pomoct, ale podle toho, co je na trhu, je například 3900,- Kč za Gigabyte 790X DS4 skutečně výsměch.
Tiskni
Sdílej:
Independent Dynamic Core Technology (IDCT) allows the clock-speed and multiplier of individual cores to be varied depending on load.Intel také má v rámci řady S775 mnoho nekompatibilit. Vezměte si například 955X - skvělý čipset, ale neumí C2D/C2Q. a to ani updatem BIOSu, takže luxusní deska Gigabyte 955X Royal, která v době, kdy jsme ji dostali, stála skoro 7500Kč, nyní jen leží v krabici. A když už jsme u toho Gygabytu. Ano, jejich 790X-DS4 je poměrně drahá, zejména oproti MSI 790FX, která je za stejnou cenu nesrovnatelně lépe vybavena. Ale rozhodnutí bylo na mne a já raději volil léty denní 24/7/100%burn praxe prověřenou značku, než MSI kterému prostě moc nedůvěřuji. 790X také umí CrossFire, QuadCrossFire se tak akorát dobře vyjímá v reklamních papírech a SAS řadič Promise fakt nepotřebuju.
With Phenom, each core is equipped with its own phase-locked loop (PLL), allowing clock frequencies to be scaled independently and reducing power consumption.
AMD Cool'n'Quiet 2.0 adds additional gating of transistors, allowing unused parts of the processor to be powered down, although not to the extent that an entire core can be switched off.