Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Ohlaste tento problém aplikaci Microsoft.Tuhle hlášku jsem nikdy nepochopil. Microsoft je aplikace? Snaha o zmatení nepřítele?
No ale k čemu je vlastně KDE na Windows dobré? Už jsem viděl desítky screenshotů, kde je ten windowsový systray a nad ním pak ještě kicker... No ale proč? Pokud se nedá to grafické rozhraní Windows (včetně okenního manažera) nějak nahradit, nepřipadá mi tohle moc smysluplné... A že bych tam měl třeba kdevelop a řešil něco přes Cygwin & spol., to je prostě hrůza pomyslet.
Jestli se to dá zařídit tak, že Windows pak vypadají opravdu (aspoň přibližně) jako KDE a nemusí tam nikde běžet Explorer, pak svou poznámku samozřejmě beru zpět.
Naopak, lidé co jsou na Windows vázáni (nebo si to myslí) by jinak svobodný software vůbec nezačali používat.
Museli by si totiž koupit pořádně mastný komerční software (viz např. Quanta vs MS FrontPage),... Případně by přešli kvůli bezpečnosti ("UNIX" + Firefox vs MS Windows + MSIE + antivir + antispam + antispyware + ...).
...spíš by ho používali bez zaplacení...
Ve firemním prostředí?
Tiskni
Sdílej: