Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Vdaka, ak budem mať trochu viac času, na niektoré kúsky sa pozriem. Pár ich vyzerá celkom zaujímavo. Prípadne napíšem aj svoje dojmy. Nie som bohvieaký parič ale občas na odreagovanie je to docela dobré.
Vďaka Pacmanovi som objavil nový rozmer OpenSUSE a to som túto distribúciu pred časom dosť odpisoval ;)
Zkrátka, abandonware neexistuje!To není správný závěr - jasně, hra která není uvolněná jako freeware, je stále chráněná autorským zákonem. Jenže je dost pravděpodobné, že majitel autorských práv ten software dávno "opustil", dál se o něj nezajímá a je mu jedno, že ho používáš... A tam kde není žalobce, není ani soudce.
... a to je jedna z největších slabin, zkompilovat mapy trvá desítky procesorohodin (chvála budiž vícejádrům), je to hafo dat na download, a ve hře nudaProč se kompilují mapy? Pamatuju si ve starém UFO 2 se mapy generovaly náhodně z různých předpřipravených elementů (domy, skalní útvary pod vodou) - to se víceméně náhodně naházelo na nějaký povrch - nešlo by to udělat podobně?
Tiskni
Sdílej: