Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Soubory se zdrojovými kódy nepatří do nepovolaných rukou jako zápalky do těch dětských.Perla týdne (musel jsem si to dát jako citát do patičky)
urpmi
. Pokaždé vlatně použiju příslušný nástroj té které distribuce k instalaci software. Akorát je důležité vědět, jaký balíčkovací systém používá moje aktuální distribuce.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Takže jsem vlastně chtěl říct, že Synaptic, Apt, RPM jsou nástroje pro instalaci software v příslušných distribucích linuxu. A vůči sobě stojí na stejné úrovni.Nie nestoja. RPM si nedokáže sám od seba vyriešiť závislosti, na to má v prípade PCLOS nadstavbu apt, ktorá to rieši za neho a aby to malo aj nejaký kabát, tak grafickou nadstavbou nad apt je Synaptic. Z toho teda vyplýva, že každý z týchto nástrojov stojí na inej úrovni, navzájom si teda nie sú vôbec rovné.
RPM si nedokáže sám od seba vyriešiť závislostiHuh, WTF?!
Pokud vim, tak ne a právě to je jeden z důvodů, proč se nedoporučuje tyhle nástroje používat, pokud člověk neví, co dělá.Erm...
Proč by měl být RPM nějaký nízkoúrovňový nástroj?Protoze je :) A stejne jako v debianu nepouzivas nizkourovnovy dpkg ale apt, v rpm-based distribucich radsi pouzijes jejich nadstavbu (nejlepe opet apt :)), nez nizkourovnove rpm.
Synaptic/Smart/Gyum/Yast | Synaptic/Smart APT/Yum/urpmi | APT rpm | dpkg..je rpm/dpkg tou vrstvou spodní. Jen dodávám, že APT nepokrývá kompletně funkcionalitu RPM/dpkg, nejedná se tedy o "ideální" vrstevnou architekturu systému, ale s tím už jsem nechtěl text zatěžovat.
Já rozchazoval nějakou starou NVidii pod Ubuntu…Nejdřív jsem se divil, proč Ubuntu pod sebou potřebuje rozházenou starou nVidii. Nebo „rozchazovat“ místo „rozcházet“ je nějaké nářečí?
dlopen: /usr/lib/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.so only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
A ted babo rad. Mam se zase bavit balicku a instalovat rucne? Nebo si nechat balicek a jet dal pomoci nv? Funkcni nvidiu jsem zatim videl jen v Ubuntu. Stale doufam, ze zacne Intel delat i klasicke AGP karty a ja ten proprietalni smejd budu moct vyhodit.
Tiskni
Sdílej: