Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tákže jsem si tedka nechal překopat stránky a změnil mail. A aby toho nebylo málo tak jsme uvolnily další verzi programu
ZIMA-CAD-Parts.
Stručně ke změnám:
1) Změnily jsme název. )
2) Aplikace už umí zobrazovat místo adresářů obrázky v *.png a dokážeme tyto adresáře lokalizovat. Vše se děje za pomocí souboru metadata.ini který je ukryt ve skrytém adresáři 0000-index. V souboru metadta.ini je popsaná komplet lokalizace jednotlivých adreářů ale zároveň i parametry jednotlivých dílů a jejich lokalizace.
3) Dokážeme dílům přiřazovat parametry jako je šířka, délka, atd. viz soubor metadta.ini
4) Předělali jsme způsob filtrace jednotlivých CAD souboru. Z důvodu prostoru jsme na to udělali zvláštní okno a přidali podporu CAD systémům Pro/E, CATIA, NX, Solidworks, SolidEdge, Inventor, samozřejmě *.dwg,*.dxf, *.iges, *.step,
5) Pokud is ještě do vašeho OS nainstalujete program Productview verze 3 myslím tak máte v našem programu možnost si nastavit 3D zobrazování dílů souboru z Pro/Ečka
6) Kafe bouchá htmlka strojnikcýh tabulej jak o život! Doufám že do konce roku stihnem.
7) Já si sám pro sebe zatím bouchám díly jednotlivých firme který potřebuju aby se mě případně zrychlila a zefektivnila práce. Kdo by se hctěl zapojit a zčít sdílet díly v Pro/Ečku tak rád poskytnu. ALe
Dobudoucna:
1) Chci naprogramit vlastní instalační program, kterým budu moci nainstalovat program stejným způsobem jak na linux tak na widle. Tenhel samostatnej projekt potom využiju k dalším cílům jakož to i bude třebas muj CAD Linux kde bych si chtěl odzkoušet a odprezentovat nějaké nápady který mám.
2) Bude se muset nějak vymslet a poté naprogramit otázku dílů které jsou příslušenstvím. Aby jste rozuměli bude se muset vymyslet systém symbolickcýh odkazů a nějk to celé v aplikaci zobrazit tak, aby jste už od jednotlivého délů si mohli kliknout na příslušenství k tomu danému dílu přičemž to příslušenství bude naleznutelůné i v normálním reálném stromu dílů.
3) Naprogramit systém aby člověk mohl hledat nejenom podle jednotlicých fyzických sekcí (adresářů) ale také pomocí symbolických odkazů ve zvláštních adresářích A-Z (CADdisti budou vědět o co jde) Dílec třebas ADVU-20-40.. totiž dost lidí hledá stylem adresář A podadresář AD podpodadresář ADVU...
4) Pustit se také do 3D Vieweru pro *.step soubory
5) Naprogramit mosžnosti zobrazení v tabulkách dílů souborů pdf
6) Vymyslet rozhraní kde by bylo možné tyto díly nejenom ztahovat, ale také nakupovat(odeslat obejdnávku).
7) Dodělat offline ftp přístup. Data si nainstalujete pomocí instalátoru na disk aty data seb udou postupně aktualizovat pomocí rsync u jednotlivých úložišt.
8) Dodělat možnost aplikace se sama sebe zaktualizovat.
Závěr:
Už toho víc psát nebudu, stejně jsem toho víc pozapoměl než napsal. V každém případě vývoj bude stoprdo pokračovat dál, stál mě zase další prachy a ještě bude stát, odhaduji to tak do stovky až stotřicítky abych byl spokojenej...Každopádně mockrát děkuji všem sponzorům kteří mě poslali nemalý peníz na vývoj a jejcih jména, pokud jsem je znal jsem zvěčnil na titulní straně programu ZIMA-CAD-parts. A touto formou jim mnohokrát děkuji! Pokud by bylo potřeba změnit nějaké udaje u těchto dárců milerád změním upravím, atd. V každém případě finanční dary na vývoj budu přijímat i nadále pokud Vám moje/naše činnost přijde zajímavá a smysluplnná. Výsledný produkt(řešení + data) by měl být nabízen firmám a měli by se z toho otočit nějaký korunky. Pokud to někoho zajímá rád se rozdělím. V každém případě by měl být také stvořen webík zima-cad-parts.org kde budou umístněny moje data které tvořím k dispozici tak nějak registrovaným lidem, stojnické tabulky budou každopádně zadara a program zůstane vždy GPL. Pokudseto povede tak by se mohl takto vytvořit produkt který by mohl mít komerční uspěch a přitom bude free bez licenčních omezení.
BRUS a ať se daří!
Aktualizace:
Chtěl jsem přidat novou verzi programu na qt-apps.org Po chvilce jsem nějak získal pod 20 procent a byl jsem vykopnut. Program smazán. Udělal jsem si nového uživáka z duvodu změny adresy mých stránek a hlavně proto že qt-apps neumí změnil login!!??? a byl jsem vykopnut podruhé. Nevíte co by se mohlo dít? Nikdo mě neupozornil že dělám něco špatně a přesto se tak děje??? Rozhodně to není dobrá vizitka free software...
Tiskni
Sdílej:
máme na linuxu ještě nějaký CADy pro děti zadarmo?MEDUSA4
ZIMA-CAD-Parts (Qt Apps) ZIMA-STEP-Edit (Qt Apps) ZIMA-PTC-Cleaner (Qt Apps)Tyhle odkazy na webu vedou na Content not found
Chcete-li komunikovat s uživatelem Žeru kočičí hovna, musíte se nejprve na Facebooku zaregistrovat.