Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jsem si přečetl xPlesův blog o namyšleném buranovi a zejména diskusi k němu. A dostal jsem šílený nápad. A jelikož je celkem pozdě večer a už jsem dlouho nic šíleného neudělal, rozhodl jsem se, že zkusím, jestli to teda funguje.
Mírně upravená verze dopisu mému známému, s nímž jsem neměl dost času popovídat si
A jelikož jsem to napsal pěkně (
), tak je mi škoda to nehodit sem. Nepřesnosti opravte v diskusi, ale nekamenujte prosím
Pokud se vám zdají mé titulky trochu neoriginální, tak je to pravda
Už jste někdy psali blog na požádání? Já ne, tak zkouším, jaký je to pocit.
Tak jsem se zas jednou rozhodl něco sem napsat. A dokonce to tak trochu souvisí s GNU/Linuxem... :-). Zjistil jsem, že slovo záložka má v lokalizovaném Konqueroru dvojí význam. A to bookmark a tab. Ačkoliv s tím většina lidí problém nejspíš nemá, zajímalo by mě, co si o tom myslí místní češtináři :-). Vypadá celkem divně, když napřed kliknu na "Nová záložka" a v menu "Záložky" nic takového není. Jak tedy tabům říkáte vy? Taby, záložky, panely nebo jinak? (btw, byla už někdy taková anketa?)
Tak jsem narazil na zajímavý ideologický problém . Je lepší proprietární aplikace, která používá otevřený protokol (Jabber) nebo svobodná aplikace, která se připojuje na ICQ?
Už jste někdy slyšeli o korozi skla?
Ne? Tak to se určitě podívejte na reklamu na nový Calgonit (doprovázen impozantní Carmina Burana)
Ano? Tak povídejte, rád se něco dozvím :) (pokud to teda nebylo taky v té reklamě)
Já teda taky ne... Ale u Calgonitu asi mají lepší informace... :)
Elektrikář nám v rodinném domě udělal mezi půdou a pokoji husí krky, což byl bezva nápad. Do prvních několika místností šlo UTPečko více méně jednoduše protlačit, ale do té poslední to byl děs.