V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Mě se zdá, že to tady někteří pánové a dámy se svými úsudky poněkud přehnali. Já sám kočky nemám, ale mám několik přátel, kteří kočky v bytě chovají. Že s nimi občas dělají různé vylomeniny a použijí při tom foťák nepřisuzuji podlomenému duševnímu zdraví nebo sexuálním problémům, ale tomu, že je prostě mají rádi.
Nedávno tady probíhala diskuze o cenzuře blogu, koních a o tom, co na blog patří a nepatří. Nemyslím si, že by typický den linuxového uživatele spočíval v tom, že si si cvičně odpoledne překompiluje jádro, pak se zůčastní flamewaru o 250 příspěvcích na téma KDE vs Gnome, pak se pomodlí u oltáře s Tuxem a na dobrou noc si pustí rádio Linux a pak teprve spokojeně usne pod portrétem Richarda Stallmana. I linuxoví příznivci jsou obyčejní lidé a mají i jiné zájmy a koníčky. Mě samotného sice tématika kocoura v botách příliš neoslovuje, ale nebudu kvůli tomu napadat milovníky zvířat. Howgh
Sakra, to jsem nějak netrefil, to měla být reakce na příspěvek "jdete uz s tima kockama do prdele" . Abych ještě trochu přispěl troškou do mlýna, tak jsem bydlel před lety s přáteli, co kočky chovali. Ve dne to bylo docela fajn a rád jsem se s těma dvěma kočkama pomazlil. Horší už to bylo v noci, když se začaly kočkovat a dělaly při tom strašnej kravál, kterej by probudil i mrtvýho.
To už jsem ale moc neoceňoval a měl jsem kolikrát chuť vstát a zakroutit jim oběma krkem . Kočky jsou jinak dost čistotná zvířata a vždycky než vylezly z kadibudky tak si to hovínko zahrabaly do písku. Ale i tak h...o je pořád h...o a tak to bylo poněkud v bytě cítit. Taky jsem moc neoceňoval, že mi občas rozdrbaly různé tiskoviny a nesmazatelně se podepsaly otiskem svých drápů na několika knížkách. Kočky prostě vlezou všude a nic jim není svaté. Přecejenom jsem toho názoru, že jako domácí mazlíček je vhodnější jakýkoli ratlík. Baryka jde navíc určitým způsobem usměrnit a vychovat. Pes většinou samovolně nešplhá po závěsech a záclonách a taky jej obvykle nenajdete ve dřezu nebo na skříni. A tak vítám nápad o založení nějakého psího blogu, třeba nějaké momentky pudlíka ve dresu oblíbené linuxové distribuce :D
Tiskni
Sdílej: