Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Upřímně řečeno, 16:9 mě na prdel neposadí. Tak to vysílali i před tím čtvrt stoletím, akorát se tomu tehdy říkalo "širokoúhlý film" a poznalo se to podle černých pruhů nahoře a dole. Vhodné televizní přijímače si s tím dneska poradí o něco lépe, ale skutečně to není žádný upgrade...
O tempora, o mores.
Taky máte pocit, že čím "vyspělejší" technologie používáme, tím je výsledek kvalitativně horší? A tím víc marketingových žvástů se nás snaží přesvědčit, že sračka, kterou by před lety ani pes nepochcal, je dneska top a in?
Taky máte pocit, že čím "vyspělejší" technologie používáme, tím je výsledek kvalitativně horší?Vyspělejší technologie se většinou používají k tomu, aby byl výsledek levnější. S kvalitou to nemusí mít nic společného, přestože se často stává, že jde s lepší technologií kvalita dolů. Např. máme příbory od Rotta (vyrobené ve 30. letech) a jsou kvalitnější než jakékoliv, které se dnes dají běžně koupit - přestože technologie se posunula dost podstatně vpřed. Podobně třeba stavby, domy postavené před 100 lety jsou dnes po stavební stránce většinou v lepším stavu než ty, které byly postaveny v 60.-70. letech. Ovšem neplatí to samozřejmě paušálně.
Souhlas. Sedm samurajů taky doporučuju.
Když jsem to viděl, tak jsem si myslel, že je to sice výborné a skvěle natočené, ale do mrtě okopírovaných Sedm statečných. Pak jsem se ale podíval na roky vzniku obou filmů a bylo jasno co je kopie a co originál.
Jistou dobu dokonce ČST/ČT vysílala Sedm Statečných v širokoúhlé verzi s titulky v zatemňovacím pruhu, ale kdeže loňské sněhy jsou ...To je ta verze, kterou si (z TV) pamatuji já. Sice jsem tenkrát musel sedět dost blízko u televize (neměli jsme moc velkou obrazovku), abych vůbec něco viděl, když to bylo kvůli širokoúhlému formátu všechno zmenšeno, ale byl to první film, ze kterého jsem (díky původnímu znění a titulkům) sbíral kousky westernové angličtiny. Viděl jsem to pak na videu snad 30x.
To prijde jiste pravicove orientovanym volicum ne zrovna moderni - rika prece Bronson, ze kdo tvrde pracuje je opravdovy hrdina a ne ten, kdo bere uplatky a neda se mu to dokazat ...Souvislost? Btw, Bronson tam říká, že odvahu má ten, kdo si pořídí dítě, i když ví, že bude muset celej život dřít jako mezek, aby ho uživil, a ještě ho přitom budou okrádat Calverové... (a ne ten, kdo se ohání revolverem).
To prijde jiste pravicove orientovanym volicum ne zrovna moderni - rika prece Bronson, ze kdo tvrde pracuje je opravdovy hrdina a ne ten, kdo bere uplatky a neda se mu to dokazat ...To byl opravdu hodně trapný bonmot. Možná jsi si nevšiml, že braní úplatků je národním sportem bez výjimky právě ve bolševiských a postbolševických státech. Takže si svůj třídní boj laskavě jdi vést jinam.
Děkuji vám za váš příspěvek, skvěle mě pobavil.
Původní debata byla o novém dabingu, který více z nás považuje za zmršený. Vy jste nám do toho vnesl světlo, za vším jsou spiknutí kryptokomunistů a kdovíkoho ještě. Splácat na poměrně omezené ploše Chalupáře, Návštěvníky, Járu Cimrmana a sedm různých myšlenkových linií ve vyváženou směsku blábolů a paranoidně idiotických propagand, to skutečně vyžaduje trotla víc než běžných rozměrů...
Tiskni
Sdílej: