Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Upřímně řečeno, 16:9 mě na prdel neposadí. Tak to vysílali i před tím čtvrt stoletím, akorát se tomu tehdy říkalo "širokoúhlý film" a poznalo se to podle černých pruhů nahoře a dole. Vhodné televizní přijímače si s tím dneska poradí o něco lépe, ale skutečně to není žádný upgrade...
O tempora, o mores.
Taky máte pocit, že čím "vyspělejší" technologie používáme, tím je výsledek kvalitativně horší? A tím víc marketingových žvástů se nás snaží přesvědčit, že sračka, kterou by před lety ani pes nepochcal, je dneska top a in?
Taky máte pocit, že čím "vyspělejší" technologie používáme, tím je výsledek kvalitativně horší?Vyspělejší technologie se většinou používají k tomu, aby byl výsledek levnější. S kvalitou to nemusí mít nic společného, přestože se často stává, že jde s lepší technologií kvalita dolů. Např. máme příbory od Rotta (vyrobené ve 30. letech) a jsou kvalitnější než jakékoliv, které se dnes dají běžně koupit - přestože technologie se posunula dost podstatně vpřed. Podobně třeba stavby, domy postavené před 100 lety jsou dnes po stavební stránce většinou v lepším stavu než ty, které byly postaveny v 60.-70. letech. Ovšem neplatí to samozřejmě paušálně.
Souhlas. Sedm samurajů taky doporučuju.
Když jsem to viděl, tak jsem si myslel, že je to sice výborné a skvěle natočené, ale do mrtě okopírovaných Sedm statečných. Pak jsem se ale podíval na roky vzniku obou filmů a bylo jasno co je kopie a co originál.
Jistou dobu dokonce ČST/ČT vysílala Sedm Statečných v širokoúhlé verzi s titulky v zatemňovacím pruhu, ale kdeže loňské sněhy jsou ...To je ta verze, kterou si (z TV) pamatuji já. Sice jsem tenkrát musel sedět dost blízko u televize (neměli jsme moc velkou obrazovku), abych vůbec něco viděl, když to bylo kvůli širokoúhlému formátu všechno zmenšeno, ale byl to první film, ze kterého jsem (díky původnímu znění a titulkům) sbíral kousky westernové angličtiny. Viděl jsem to pak na videu snad 30x.
To prijde jiste pravicove orientovanym volicum ne zrovna moderni - rika prece Bronson, ze kdo tvrde pracuje je opravdovy hrdina a ne ten, kdo bere uplatky a neda se mu to dokazat ...Souvislost? Btw, Bronson tam říká, že odvahu má ten, kdo si pořídí dítě, i když ví, že bude muset celej život dřít jako mezek, aby ho uživil, a ještě ho přitom budou okrádat Calverové... (a ne ten, kdo se ohání revolverem).
To prijde jiste pravicove orientovanym volicum ne zrovna moderni - rika prece Bronson, ze kdo tvrde pracuje je opravdovy hrdina a ne ten, kdo bere uplatky a neda se mu to dokazat ...To byl opravdu hodně trapný bonmot. Možná jsi si nevšiml, že braní úplatků je národním sportem bez výjimky právě ve bolševiských a postbolševických státech. Takže si svůj třídní boj laskavě jdi vést jinam.
Děkuji vám za váš příspěvek, skvěle mě pobavil.
Původní debata byla o novém dabingu, který více z nás považuje za zmršený. Vy jste nám do toho vnesl světlo, za vším jsou spiknutí kryptokomunistů a kdovíkoho ještě. Splácat na poměrně omezené ploše Chalupáře, Návštěvníky, Járu Cimrmana a sedm různých myšlenkových linií ve vyváženou směsku blábolů a paranoidně idiotických propagand, to skutečně vyžaduje trotla víc než běžných rozměrů...
Tiskni
Sdílej: