Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pamatuji se, ze Danuska Svetelska mela kazdy den k svacine chleba se salamem (nekdy uherak ale vzdy minimalne imitaci za 5 Kcs) , zatimco my chudi tak akorat padana jablka.Toto je jasný důkaz, že se nedostatek imitace uheráku v dětství může projevit na duševním zdraví, a to i v dospělém věku. Postižený pak blábolí, blábolí, blábolí... Danuška Světelská, ta svině... Doufám, že svůj dluh společnosti odpracovala v uranových dolech, jinak na spravedlnost nevěřím.
Merkur meli ve tride jen deti bohatych rodicu.Jak jsem psal, byl Merkur prakticky jediná hračka, kterou jsem měl. A rozhodně jsem nebyl z bohaté rodiny. Oba rodiče vydělávali cca 2000 Kčs (mamka učitelka, otec stavební technik - přitom každý tupý dělňas u nás ve fabrice měl přes 3000). Neměli jsme auto, nejezdili jsme k moři, chodil jsem v tesilkách a nejlevnějších košilích, většina domácí stravy byla ze zahrádkové produkce, neměl jsem žádné angličáky a podobné kraviny, protože to stálo hromadu peněz (a stejně bych si s tím asi neužil, protože by to nešlo rozmontovat na součástky
No jo, stejně jak zmiňuje o příspěvek výše Honza Aero - filmové kluby jsou levnější (Art v Brně také nestojí tolik). Mluvil jsem spíš o kinech, kde dávají novinky (aby si to někdo nepřebral špatně - mám rád filmové kluby, a ne vždy platí, že tam nejsou nové filmy, občas tam dávají filmy, u kterých se počítá s nízkou návštěvností - třeba takový Bin jip je fantastický film, a v Brně ho dávali pouze v jediný den v jediný čas, a to v Artu).
S tím, že je divadlo lepšejší také souhlasím. Jenže lístek do divadla stojí v průměru 400 Kč (Pokud tedy člověk teda nejde třeba do Mahenky, jejíž úroveň je naprosto mizerná a je ostuda, že národní divadlo není na lepší úrovni.) Po zhlédnutí mnoha divadelních představení v různých divadlech mohu říct, že nejméně zklamání a nejvíce spokojenosti jsem prožil v Divadle bratří Mrštíků (AKA Městském divadle) v Brně. Tam mi mnohokrát běhal mráz po zádech nebo jsem brečel smíchem. Pražskými divadly jsem byl znechucen (v Národním jsem ale nikdy nebyl), stejně tak brněnským G-Studiem, Mahenovo divadlo je herecká katastrofa, Janáčkovo divadlo zklamání (ale když jsem tam byl na koncertu Hanky Hegerové, tak mé srdíčko plesalo štěstím). To už mne spíše více příjemně překvapila některá malá divadla. Na druhou stranu, pokud v té Mahence člověk zaplatí za živé herecké výkony stejně, jako za zhlédnutí filmu v kině, tak se není čemu divit…
Pražskými divadly jsem byl znechucenNapříklad takoví Cimrmanovci nezklamou, to je osvědčená klasika (a mají dost dlouho dopředu vyprodáno)
Pokud se nemýlím, hráli to ve SpiráleAno.
a tam jsem se na druhou polovinu již nevrátil (a nebyl jsem jediný).A co ti konkrétně vadilo?
Jenža na muzikál už jdeš s tím, že to bude skoro jistě sračka.Takové tvrzení je samozřejmě naprostá pitomost. Je to totéž, jako kdyby to někdo řekl třeba o opeře nebo baletu.
Jestli kino tehdy bylo opravdu za 1 Kč, tak dnes je to zhruba za 100 Kč.1 Kčs stály jen dětské filmy, normální byly za 6 Kčs. A běžně se stávalo, že se u některých filmů čekalo, aby se sešlo aspoň 5 lidí, což bylo minimum pro promítání. Na některých zase ale bývalo narváno, hlavně na těch, které tu předtím nesměly běžet (vzpomínám na film Vlasy, který jsem viděl v létě 1989 v Jílovém u Děčína - do kin ve větších městech to ještě nesmělo).
1 Kčs stály jen dětské filmy, normální byly za 6 Kčsne ne ne
Korunu stály filmy u nás v kině, a pokud jsme jeli do hoooodně drahého kina, do Kyjova na Panoramu, tak tam stálo 2 koruny, a to už byl teda drahý nářezTak to nevím. Možná dřív, ale přinejmenším v 2. polovině 80. let to bylo určitě takto. Cenu 6 Kčs uvádí také statistická ročenka "Čísla pro každého" z roku 1984, do které jsem raději nahlédl
Merkur meli ve tride jen deti bohatych rodicu. My z delnickych rodin jsme zazili v detstvi jen rany, kopance a hlad. Pamatuji se, ze Danuska Svetelska mela kazdy den k svacine chleba se salamem (nekdy uherak ale vzdy minimalne imitaci za 5 Kcs) , zatimco my chudi tak akorat padana jablka. Z tech dob pochazi patrne muj svetonazor a proto dnes nemohu vystat takove arogantni sycaky jako je ten na Hrade.A to bylo ještě za císaře pána, nebo už za buržoazní první (druhé, třetí) republiky? No ale k věci: Merkur tzv. "nebyl"! Pravda je že když už byl, tak opravdu předražený, ale zase se to vyrovnalo tím že nebyl.
Postavit se z toho dá... snad né všechno! Třeba... K téhle fotce se váže rozhovor: Co to bude? Pistole na bráchu, abych ho mohla zastřelit! (Pro dad "brácha" je můj vlastní syn, kterého mám ze zcela jinou ženou než je má vlastní manželka. Dcera, tedy sestra mého syna není vlastní vlastně vůbec nikoho. Složitej je ten svět, složitej...
)
Tiskni
Sdílej: