Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
I know nothing except the fact of my ignorance.I když i Sokrates si pravděpodobně prožil léta, kdy měl pocit, že všemu rozumí
na Windows jsou trollové taky a možná je jich i víc, ale nemají tendenci útočit kolem sebeTos měl takové štěstí, že ses vážně s takovýma nesetkal? Já teda právě takovýchto mimořádně útočných anti-linux trollů viděl opravdu hodně, rozhodně víc než těch pubertálních linuxových zealotů. Ať už v diskuzích na zahraničních serverech nebo i třeba občas u nás na Rootu. A uplně nejhorší to snad bylo když jsem jednou zavítal na LŽivě (dovedlo mě tam vyhledávání na Googlu, už ani nevím kvůli čemu to bylo), ta diskuze tam doslova překypovala nenávistnýma anti-linux trollama
Príklady?
Považoval jsem www.abclinuxu.cz za zajímavý zdroj informací. Teď už sem zajdu jen občas. Proč? Protože je mi protivná namyšlenost místních guru, kteří neustále dávají najevo, že jsou něco víc než ti druzí. Osobně také tipuji, že většině místních "borců" není víc než patnáct...Zajímavé, jako správce diskusí čtu většinu dotazů a podobné případy se stávají výjimečně. Asi si začnu dělat nějakou statistiku, protože někdo z nás má pravděpodobně selektivní vnímání. Naopak já většinou vidím naprosto záhadný dotaz a snahu lidí dotyčného dokopat k tomu, aby poskytl relevantní informace aby jeho problém vyřešili.
Sakra, snad nepřijdeš o l33t h4xx0r fýling. Když budou GNU/Linux používat lamky, budu raději, než kdyby používali Windows.
Přesně tak.
Začít se s tebou bavit na téma, o kterém nevíš ani zbla, vypadal bys jako blbec taky. Trochu tolerance k těm lamkám - každý něčemu nerozumíme.
No dobře, myslel jsem tím něco v duchu „každý nějak začínal“. Stačí?
Tiskni
Sdílej: