Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »I know nothing except the fact of my ignorance.I když i Sokrates si pravděpodobně prožil léta, kdy měl pocit, že všemu rozumí
na Windows jsou trollové taky a možná je jich i víc, ale nemají tendenci útočit kolem sebeTos měl takové štěstí, že ses vážně s takovýma nesetkal? Já teda právě takovýchto mimořádně útočných anti-linux trollů viděl opravdu hodně, rozhodně víc než těch pubertálních linuxových zealotů. Ať už v diskuzích na zahraničních serverech nebo i třeba občas u nás na Rootu. A uplně nejhorší to snad bylo když jsem jednou zavítal na LŽivě (dovedlo mě tam vyhledávání na Googlu, už ani nevím kvůli čemu to bylo), ta diskuze tam doslova překypovala nenávistnýma anti-linux trollama
Príklady?
Považoval jsem www.abclinuxu.cz za zajímavý zdroj informací. Teď už sem zajdu jen občas. Proč? Protože je mi protivná namyšlenost místních guru, kteří neustále dávají najevo, že jsou něco víc než ti druzí. Osobně také tipuji, že většině místních "borců" není víc než patnáct...Zajímavé, jako správce diskusí čtu většinu dotazů a podobné případy se stávají výjimečně. Asi si začnu dělat nějakou statistiku, protože někdo z nás má pravděpodobně selektivní vnímání. Naopak já většinou vidím naprosto záhadný dotaz a snahu lidí dotyčného dokopat k tomu, aby poskytl relevantní informace aby jeho problém vyřešili.
Sakra, snad nepřijdeš o l33t h4xx0r fýling. Když budou GNU/Linux používat lamky, budu raději, než kdyby používali Windows.
Přesně tak.
Začít se s tebou bavit na téma, o kterém nevíš ani zbla, vypadal bys jako blbec taky. Trochu tolerance k těm lamkám - každý něčemu nerozumíme.
No dobře, myslel jsem tím něco v duchu „každý nějak začínal“. Stačí?
Tiskni
Sdílej: