Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Jejich systém totiž "divně" počítá alikvoty. Kladné částky, přestože zasahují do března, důsledně dělí měsíc na 28 dnů, aby vyšly co největší. Zvedne to obočí, ale možná jde jen o hloupou programátorskou chybu, protože začátek intervalu je opravdu v únoru. Odpočty jsou ale jiná káva. Přestože jde o únor, měsíc se najednou dělí na 31 dnů. To opravdu nebude ani chyba ani náhoda.
Dobře, potřebují doúčtovat část období. Tak ať doúčtují, a ať to klidně spočítají i krapet chybně. Ale proč tam bezdůvodně dají něco navíc a pak to zase odečítají, ovšem díky trapně průhledné fintě v nižší částce? Sice je vzniklý rozdíl méně než dvacka, ale tak mě to naštvalo že jsem podal rekalamci. Po 6 dnech a 4 emailech stále tvrdí že je všechno v pořádku.
Jsem zvědavý jak to dopadne. Rozdíl mezi 28 a 31 dny je 10% a UPC teoreticky nic nebrání v tom aby do účtu "přidala" a pak zase "kompenzovala" libovolný počet dnů a vyrobila tak navýšení dle libosti.
Přikládám výřez s relevantními řádky. Poslední sloupec ignorujte, to je jen průběžný součet. Měsiční cena první služby je 494.11 (inet), druhé pak 50.41 (telefon), z toho jednoznačně plyne že kladné částky byly počítány jako 16/28 a záporné jako 7/31.
Tiskni
Sdílej:
UPC je docela povestna s takovymato spekama. Skoro jako mobilni (vsichni) operatori.
Razim vuci takovymto podobnym spolkum jednoduchou filozofii: Budto date za rozumny pausal rozumne sluzby a nebo se dite vycpat.
Nejvic mne fascinuji ty jejich kretensky ceny treba za hovor 6,32 Kc a jeste jsou schopni se chlubit ze jsou o 19 haliru levnejsi jak konkurence.
Cim vetsi spolek tim vetsi diletanti.
Regionalni ci jen obecni/metropolitni internetovy provider vi kdo je zakaznik a jak se k nemu chovat.
Uz by se ti telefonni operateri sveta meli dohodnout a zavest konecne opravdovy pausal nejakych bratru 500 Kc / mesic a at si kazdy vola kam chce a kdy chce.
Jenze ty jejich archaicky GSM systemy z IT stredoveku by ten napor zadosti o spojeni a prenos hovoru nevydrzely.....
Jenomze se muzou jit vycpat s cenou. Navic mam stale pochybnosti zda se skutecne jedna o pausal.
Pro masove zavedeni pausalu by cena musela byt opravdu nekde kolem 500,- Kc /mesic.
Takovyto pausal by si poridilo tak cca 50 lidi ze sta.
Pausal za 2-3 tisice si poridi tak 1 ze sta.
Takovyto pausal by si poridilo tak cca 50 lidi ze sta. Pausal za 2-3 tisice si poridi tak 1 ze sta.Jenže to je právě ono. Většina lidí provolá nějaké 3-4 stovky, ale je dost těch, kteří provolají mnohem víc. Když bude paušál za 500 Kč, pořídí si ho všichni, kdo jinak provolají více, ale i většina těch, kdo provolají o něco méně (a ti pak budou volat mnohem víc). Výsledkem budou menší výnosy (od těch všech, kdo provolají více) a současně mnohem větší zátěž sítě. Operátor by na tom prodělal. Cílem jeho podnikání je zisk, proto se o něj dobrovolně nepřipraví.
>>>Cílem jeho podnikání je zisk, proto se o něj dobrovolně nepřipraví.
Taky mohou nedobrovolne skoncit s podilem na trhu.
>>>současně mnohem větší zátěž sítě
Sit je treba rozsirovat .... podivejte se na internet - taky se porad rozsiruje (vsichni jiste pamatujem dial-up semtambajt a dnes mame bezne 5 Mbit)
Mobilni operatori toto proste nezvladaji, a proto si nemohou dovolit vetsi zatizeni site.
Jake by to bylo jednoduche, kdyby existoval pausal.
To co v soucasnosti nabizeji jako pausal je jen jeho zkrypleny bratr jmenem pseudopausal - rozumej predplacene levnejsi volani.
Je hezke co jste hodil do sveho blogu, ale doplnte prosim i pisemne vyjadreni klientskeho centra. Jak si ma na tohle clovek udelat nazor?
Provedli jsme důkladnou kontrolu plateb na Vašem klientském účtu. Částka 740,-Kč je za období 23. 2. - 3. 4. 2010, tudíž odpovídá ceně 546,-Kč měsíčně. Vyúčtování je zcela v pořádku.První odpověď- zcela OT, můj mail si zřejmě vůbec nečetli, jen předpokládali že reklamuji delší účtované období, nikoliv způsob výpočtu.
V samostatném emailu Vás zasíláme podrobný výpis z Vašeho klientského účtu, v němž je patrné, jak probíhaly jednotlivé změny.Druhý mail, už trochu rozumější. PDF obsahuje to samé co výpis který přišel poštou, akorát u časových období je navíc uveden počet dnů. Odkazuji se tedy znovu na konkrétní řádky, které jsou spočteny chybně, a vysvětluji proč.
Změna účetního cyklu z 23. - 22. na 4. - 3. v měsíci byla provedena dne 16.2.2010. Období 16.2. - 22.2.2010 bylo odúčtováno částkou 122,97 Kč (7/28) a naúčtováno bylo období 16.2. - 3.3.2010 částkou 311,16 Kč (16/28).Paní vysvětluje že 7/28 z 546 je 122,97. Tak ji odkazuji na kalkulačku, a vyzvývám k zaslání opravené faktury.
Touto cestou bychom Vás chtěli informovat, že Vám zasíláme v samostatném emailu detailní souhrn platební historie k náhledu.Tohle došlo dnes, "samostatný mail" s nějakou přílohou ale zatím nikde. Ani bych se nedivil kdyby jen znovu poslali to samé PDF.
Tímto bychom Vás chtěli informovat, že odpočet poměrné části sazeb za období 16. - 22. 2. 2010 byl realizován následujícím způsobem: Odúčtováno bylo 7 dnů z účetního období již vystaveného únorového SIPO v celkové délce 31 dnů 23. 1. - 22. 2. 2010 (účetní cyklus SIPO je od 23. dne předešlého měsíce do 22. dne aktuálního měsíce). Vaše měsíční sazba činí 545,- Kč a poměrná část 7/31 činí tedy 123,- Kč. Dopočet období 16. 2. - 3. 3. 2010 byl realizován s jinou denní sazbou, neboť se jedná o poměrnou část účetního období od 4. dne aktuálního měsíce do 3. dne následného měsíce, tedy za období v celkové délce 28 dnů. Přijměte prosím naši omluvu za nepřesné a neúplné informace v předešlých e-mailech a věříme, že se záležitost brzy vyřeší k Vaší spokojenosti.