NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Někteří budete třeba následující dva programy znát, ale já o nich dodnes nevěděl (nekamenujte mě za to, prosím) a protože je považuju za zajímavé (podle toho, co o nich zatím vím), tak se podělím o odkazy:
Lítal jsem včera po Praze a sháněl ještě dárky. Předvánoční Praha...to je snad za trest Ale pozitivum bylo, že jsem se zašel mrknout na Anděl do (relativně) nového Apple Center okouknout jednu z mých oblíbených inkarnací UNIXu, pokecat s někým, kdo do toho vidí trochu víc a žasnout nad tím železem, na kterém to běží...a osypat se nad cenovkami
Velkými sympatiemi k platformě Apple jsem se nikdy netajil a ani nepopírám, že by ty sympatie za předpokladu dostatečného kapitálu přerostly v dlouhodobý vztah...
Nejdřív mě napadlo napsat o tom zprávičku, ale přecejen je to trochu off-topic.
No prostě, kdybyste si náhodou někdo ještě pro své programátorské či jakékoliv jiné textové počínání ještě nevybral svůj oblíbený monospace/fixed width font, tak tohle je docela zajímavá stránka, kde tak můžete učinit.
Tak tenhle zápis snad flame nevyvolá. (I když...na Ábíčku člověk nikdy neví ;)
Alespoň mě tak nazval ten náš Mao Ce Torvalds (nebo se tak nejmenuje?). Ale načasoval si to, chlapec. Zrovna, když jsem včera večer opustil Fedoru a KDE a nainstaloval Ubuntu s Gnome.
A nebylo to jen tak. KDE me štvalo. Na pár věcí teď sice vzpomínám, ale jinak jsem rád, že jsem konvertoval. Proč?