Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Nedavno jsem nasel zamestnani a jakozto linuxar, hned jsem prosadil na svuj NB linux (Gentoo) a pro praci OOo, TheGIMP a spoustu drobnosti na grafiku.
Skoro jsem zacal byt spokojen, nez jsem zjistil ze na GIMP mi nikdo neda ani korunu (knizky, skoleni) a grafici jiz ve firme ani nevedeli, co je to za program. To je nejake nove jmeno pro Corel? Adobe? Nejaka novinka? Po vysvetleni zajem kolegu opadl a jali se opet pracovat s tim, ze moje problemy by chteli mit...
A proc to sem pisu? Proc dnes mam WinXP na NB? Protoze se staci podivat na internet, kolik bere grafik pracujici v Adobe a Corelu a co bere ten, kdo setri. Cili jsem jiz zapadl do kolektivu, uz zase se mnou "kamaradi" a vse je jak ma byt. Jen ja stale radsi poustim GIMP a pracuji v nem, ale hreje me pocit, ze v supliky mam o dve krabice vic a brzy ziskam jakysi certifikat ze jsem prosel nejakym skolenim, ktere stejne prospim. Ale kdyz mi za to zvednou plat, proc se branit.
No a co na tohle vytahne za "zbran" linux? Jako linuxar se spise smeju, ale on se na druhe strane smeje i M$ a Balmer muze se dal ujizdet na svych propagandach, nebot poste tento stav tezko brzy nekdo zmeni :(
Tiskni
Sdílej:
Promyšlené klávesové zkratky, kontextové popup menu na pravém tlačítku,nevím, co znamená "promyšlené", ale klávesové zkratky v GIMPu používám, menu na pravém tlačítku je snad též samozřejmost ... čím se to Photoshopácké liší, že je to "násobně produktivnější" než v GIMPu?