Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Tiskni
Sdílej:
Zajímal by mne Váš názor.Slackware nepoužívám (a kromě jednoho několikatýdenního experimentu před mnoha lety ani nepoužíval), ale co jsem to v rychlosti projel, vypadá to dost dobře. Myšleno ten článek, Slackware mi už nikdo nevnutí ani násilím. :)) Co tě vede k Fluxboxu? Kdysi jsem jej používal, ale v podstatě jen proto, že jsem neměl výkonu nazbyt a bylo to první, co mi přišlo pod ruku, když jsem se rozhlížel po něčem odlehčenějším. Kdybys měl chuť zkusit něco podobně lehkého, ale modernějšího a víc klávesnicově orientovaného, tak za sebe doporučuji zkusit i3. Ale pokud ti vyhovují klasická plovoucí okna a neutáhne ti to ani Xfce, tak je asi Fluxbox dobrá volba.
Jestli Suse bylo někdy založené na Slackware, to nevím, ale asi by stálo zmínit, že už je to historie.
Původně to tak skutečně bylo, ale už v době, kdy jsem na (tehdejší) SuSE Linux přecházel (shodou okolností právě ze Slackware), tj. období 2002-2004, to moc poznat nebylo. Dnes už to je jen historická zajímavost bez jakéhokoli praktického významu.
Poznámka pro autora: správně je (dnes) "SUSE", dříve to bylo "SuSE" a ještě dříve (tj. i v době, kdy ta distribuce vznikla) "S.u.S.E.". "SuSe" se to nepsalo nikdy.
FS independentFakt? A jak najde další stage či kernel image třeba na RAID6 kde je rozsekaná a vyxorovaná nebo na filesystému s kompresí?